Запуск новоствореного Бюро економічної безпеки відклали на два місяці

Верховна Рада перенесла кінцевий термін запуску Бюро економічної безпеки (БЕБ) на два місяці — до 25 листопада.

Рішення ухвалили 22 вересня на пленарному засіданні.

Перенесення термінів передбачає законопроєкт №5851 «Про валюту і валютні операції». До другого читання у ньому з’явилася відповідна правка, яку підтримали депутати.

Так, крайній термін запуску БЕБ перенесли з 25 вересня на 25 листопада.

Нагадаємо, раніше очільник Бюро Вадим Мельник попереджав, що орган не встигають запустити до 25 вересня, як казали раніше. Але зазначав, що орган все ж хочуть запустити до кінця місяця.

Доповнено. Голова БЕБ у коментарі «Суспільного» пояснив, що для запуску нового органу потрібно спершу набрати туди працівників, остаточно ліквідувати Державну фіскальну службу та вдосконалити законодавство.

За його словами, зараз у БЕБ очікують на формування конкурсної комісії, яка обиратиме працівників органу. Для цього інші органи влади мають подати своїх представників.

Крім того, все ще триває процедура передачі озброєння з ДФС до БЕБ, оскільки новий орган поки що не має змоги його прийняти, а інші органи це зробити не мають повноважень.

Кабінет міністрів 20 серпня призначив нинішнього керівника Державної фіскальної служби Вадима Мельника главою новоствореного Бюро економічної безпеки. Він переміг на конкурсі з-поміж 48 учасників.

Що за Бюро економічної безпеки?

12 травня 2021 року уряд своїм рішенням створив Бюро економічної безпеки. Воно має стати єдиним органом, що займатиметься розслідуванням економічних злочинів. У Раді початок його повноцінної роботи прогнозують на кінець 2021-го. Голова конкурсної комісії Тимофій Милованов прогнозував, що БЕБ запрацює з 25 вересня.

А втім, 9 серпня Окружний адмінсуд Києва зареєстрував заяву екссекретаря РНБО Олександра Данилюка з вимогою заборонити далі проводити конкурс на посаду директора нещодавно створеного Бюро економічної безпеки. Наприкінці липня Данилюк почубився з Миловановим нібито через те, що останній зумисне не допустив його кандидатуру на посаду глави БЕБ.

Раніше економічні правопорушення розслідувала податкова міліція, а також економічні підрозділи Служби безпеки та Нацполіції. Необхідність створення окремого органу пояснювали тим, що податкова міліція погано розслідує економічні злочини, а для решти відомств це взагалі невластиві функції.