Кабінет міністрів на позачерговому засіданні внесе зміни до постанови про адаптивний карантин по Україні, аби дозволити роботу громадського транспорту в «червоній» зоні — тобто зоні з найвищим рівнем небезпеки через коронавірус.

Про це домовилися під час селекторної наради Кабміну за участі мерів міст і голів облдержадміністрацій, повідомила пресслужба уряду в коментарі «Укрінформу».

Учасники наради, присвяченій боротьбі з епідемією коронавірусу, домовилися про розблокування роботи громадського транспорту в районах із «червоної» зони, але за умови перевезення пасажирів на 50% сидячих місць.

Як пізніше повідомила пресслужба Кабміну, наступне позачергове засідання уряду відбудеться в суботу, 8 серпня.

А що зараз із рухом транспорту?

В Україні з 3 серпня набув чинності поділ країни на чотири зони за рівнем поширення коронавірусу: на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зону. Детальніше про те, як їх визначають, ми писали тут.

У «червоній» зоні — найвищій за рівнем епідеміологічної небезпеки — повністю забороняється робота громадського транспорту. А Укрзалізниця оголосила, що не продаватиме квитки на потяги до станцій, розташованих у «червоній» зоні.

Перевізник також заявив, що не зупинятиме потяги на таких станціях. Утім 3 серпня попри заборону 85 пасажирів, що їхали з Херсона, домоглися зупинки поїзда в Тернополі.

Після цього очільник Мінінфраструктури Владислав Криклій заявив, що потяги таки зупинятимуться. Він уточнив, що при наближенні потягів до «червоної зони» їх пасажирам про висадку потрібно попереджати заздалегідь. Міністерство інфраструктури, за словами Криклія, звернулося до уряду з такою пропозицією.

Поділитись: