Пасажирські потяги Укрзалізниці таки зупинятимуться у місцях, які потрапили до «червоної зони» за рівнем поширення COVID-19 (наразі це Тернопіль і Луцьк, а також Кіцманський район Чернівецької області), але лише для висадки пасажирів, а посадку там не здійснюватимуть. Такі правили хочуть погодити на засіданні уряду 5 серпня.

Про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій в етері «Громадського радіо».

Які правила діють зараз?

З 3 серпня в Україні працює нова форма адаптивного карантину, відповідно до якої країну ділять на чотири зони за рівнем епідеміологічної небезпеки. У «червоній зоні» заборонили рух громадського транспорту. Тому Укрзалізниця оголосила про припинення продажу квитків до станцій, розташованих у «червоній» зоні. Перевізник також заявив, що не зупинятиме потяги на таких станціях. Утім 3 серпня попри заборону 85 пасажирів, що їхали з Херсона, домоглися зупинки поїзда в Тернополі.

Що пропонують в уряді?

Тепер очільник Мінінфраструктури каже, що потяги таки зупинятимуться. Він уточнив, що при наближенні потягів до «червоної зони» їх пасажирам про висадку потрібно попереджати заздалегідь. Міністерство інфраструктури, за словами Криклія, звернулося до уряду з такою пропозицією.

«Тут питання в тому, щоб мобільність коронавірусу не розповсюджувалась, зрозуміло, що висадку зробити не проблема. Людина може вийти з потяга, але назад уже не зайде, і зрозуміло, що підсідати на зупинці в Тернополі вже не буде», — каже міністр.

Він сподівається, що на засіданні уряду 5 серпня такі зміни затвердять.

Чи всі дотримуються посиленого карантину?

Тернопіль, Луцьк і Кіцманський район Чернівецької області потрапили до «червоної» зони карантину. Це означає найгіршу ситуацію з коронавірусом. У цих регіонах забороняється робота транспорту, ТРЦ, кафе, ресторанів та відвідування закладів освіти.

Проте в Тернополі попросили Державну комісію з надзвичайних ситуацій виключити місто з «червоної» зони за рівнем поширення COVID-19. Поки комісія не ухвалить таке рішення, в місті дотримуватимуться обмежень «помаранчевої» зони.

Відмовився посилювати карантин і Луцьк. Міська рада попросила не заважати бізнесу працювати. А в поліції пояснили, що проводять пояснювальні роботи, але обіцяють надалі карати «злісних порушників» карантину.

Водночас у Міністерстві охорони здоров'я кажуть, що місцева влада не може послаблювати карантин.

Поділитись: