Засекреченість процесів в оборонній сфері існує, зокрема, для того, щоб прикривати безвідповідальність і корупцію. Про це в ефірі Громадського повідомив екс-начальник департаменту оборони та безпеки Міністерства економічного розвитку, директор фонду «Вільна Україна« Віктор Плахута.

Коментуючи розслідування про розкрадання в оборонній сфері, яке напередодні оприлюднили журналісти програми «Наші гроші», Плахута сказав: «Процеси які там описані – накрутки цін, відкати — це цілком реальні процеси, вони можуть проводитись як тими фігурантами, так і іншими людьми».

За його словами, цьому є декілька основних причин. «Причина перша — це секретність (засекреченість, — ред.) і все що нею прикривається. На період моєї роботи мої колеги говорили, що вона абсолютно зайва, вона не обґрунтована тим, що якщо ми щось відкриємо — то це нанесе якусь шкоду нацбезпеці. На сьогодні рівень секретності існує в тому числі для того, щоб закривати помилки, безвідповідальність і закривати корупцію», — наголосив Плахута.

Нагадаємо, програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» випустила розслідування, у якому йдеться, що син заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.

Перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський звернувся до правоохоронців із заявою про перевірку фактів з розслідування програми «Наші гроші» та попросив тимчасово зупинити його повноваження на посаді. Порошенко його відсторонення підтримав.

На розслідування також відреагували з боку державного концерну Укроборонпром, назвавши його маніпулятивним.

В НАБУ заявили, що відомство проаналізує ці факти та дасть їм оцінку. Також бюро зазначило, що згадані в розслідуванні підприємства вже є об'єктами розслідувань НАБУ, які нині тривають.

Нагадаємо також, що спільнота незалежних журналістів «Ініціатива 34» закликала Національну поліцію та Генпрокуратуру негайно розпочати розслідування фактів стеження за журналістами-розслідувачами програм «Схеми» та Bihus.info.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Жертва» президента: Як Петро Порошенко двічі не виручив свого друга Олега Гладковського

Поділитись: