Засідання суду щодо обрання запобіжного заходу директору компанії «Укрбуд Девелопмент» Олегу Майбороді перенесли на 17 травня на 10:00.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

Крім того, засідання у справі щодо іншої фігурантки справи Аліси Гринчук перенесли на 17 травня на 10:30.

Водночас, згідно з інформацією, засідання у Майбороди відбувалось за закритими дверима в кабінеті судді Вікторії Жовноватюк. Журналістів не пускали.

Прес-секретар суду Яна Квітченко пояснила це тим, що не було вільної зали.

Раніше суд звільнив Майбороду з-під варти, визнавши, що НАБУ перевищило свої повноваження.

Майборода заявив, що обмін квартир для нацгвардійців у 2016 році був правомірним, а цифра 80 мільйонів нібито привласнених коштів, є надуманою під тиском детективів НАБУ.

14 травня детективи НАБУ затримали колишнього очільника Національної гвардії Юрія Аллерова, генерального директора компанії-забудовника «Укрбуд» та оцінювача.

Нагадаємо, у 2000-х роках Головне управління внутрішніх військ МВС (нині — ГУ Нацгвардії) та забудовник уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини мали звести житловий комплекс «Аристократ» із вбудованими паркінгами та нежитловими приміщеннями.

За земельну ділянку Нацгвардії мали дати 50 квартир та 30 паркомісць на Печерську.

У 2016-2017 сторони Нацгвардії та забудовника уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія відмовляється від квартир і парковки на Печерську, а отримує 65 квартир у будинку біля станції метро «Червоний хутір» у ЖК «Оберіг». За даними слідства, отримати квартири сторона Нацгвардії мала за суму, на 81 635 448 гривень меншу за стартову, а незалежний оцінювач Аліса Гринчук визнала обмін рівноцінним.

НАБУ розслідувало справу з грудня 2017 року за матеріалами журналістських розслідувань програми BIHUS.INFO.

Поділитись: