Світ

Засновнику WikiLeaks Ассанжу заборонили користуватися засобами зв’язку

28 березня, 2018 20:33
Світ/Засновнику WikiLeaks Ассанжу заборонили користуватися засобами зв’язку
Зберегти
Вигляд
Влада Еквадору заборонила засновнику WikiLeaks Джуліану Ассанжу, який перебуває у посольстві країни в Лондоні, користуватися засобами зв’язку.

Влада Еквадору заборонила засновнику WikiLeaks Джуліану Ассанжу, який перебуває у посольстві країни в Лондоні, користуватися засобами зв’язку.

Про це повідомляє Associated Press.

Таких заходів щодо Ассанжа вжили через його активність у соцмережах останнім часом.

Згідно з домовленістю між ним та владою Еквадору, йому заборонили надсилати будь-які повідомлення, які можуть завадити відносинам Південної Америки з іншими країнами.

Ассанж живе у посольстві Еквадора в Лондоні вже понад п’ять років.

У січні 2018-го він отримав громадянство Еквадору.

Влада Еквадору надала притулок засновнику WikiLeaks, коли той намагався уникнути екстрадиції до Швеції через розлідування звинувачень у згвалтуваннях та сексуальних домаганнях.

Адвокати Ассанжа раніше передали до суду прохання про скасування ордера. На їхню думку, підстав заарештовувати його немає, оскільки формальним приводом для видачі ордера була справа про зґвалтування в Швеції. У травні 2017 року справа була закрита.

21 квітня 2017-го року повідомлялося, що влада США планує офіційно висунути звинувачення засновникові організації WikiLeaks Джуліану Ассанжу і домогтися отримання ордера на його арешт.

Пізніше прокуратура Швеції скасувала арешт Ассанжа. Однак лондонська поліція заявила, що Ассанжа все одно арештують після того, як він залишить посольство Еквадору в столиці Великої Британії.

1 грудня 2010 Інтерпол видав ордер арешт Ассанжа, його оголосили в міжнародний розшук за звинуваченнями з боку Швеції у зґвалтуванні в місті Енчепінг, двох випадках сексуального домагання (в Енчепінгу та Стокгольмі) і «незаконному примушуванні», в чому Ассанжа звинувачують двоє жінок.

Усе це нібито було скоєне протягом двох днів у серпні, коли Ассанж перебував у Швеції з робочим візитом.

7 грудня 2010 року його арештувала британська поліція.

Адвокат журналіста заявляв, що ці звинувачення політично мотивовані і пов'язані з «полюванням» на Ассанжа, «влаштованим урядом США».

24 лютого 2011 року Белмарський магістратський суд Великої Британії ухвалив екстрадицію Ассанжа до Швеції. Це рішення витримало всі апеляції.

19 червня 2012 року Ассанж попросив політичного притулку в  Еквадорі. 

Незабаром стало відомо, що він залишається на території  посольства до рішення влади про надання або ненадання притулку.

Оскільки Ассанж порушив умови звільнення під заставу (проводив ніч не в затвердженому місці), влада Англії заявила про готовність заарештувати його, як тільки він залишить стіни посольства.

16 серпня влада Еквадору заявила про свою згоду надати Ассанжу політичний притулок.

19 серпня Ассанж вперше за довгий час виступив на публіці з балкону посольства. Британське МЗС направило до посольства Еквадору офіційний лист з пропозицією продовжити переговори про видачу Ассанжа.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Директор ЦРУ назвав Wikileaks «недержавною ворожою розвідувальної службою».

Пов`язані новини