Заступник голови Херсонської ОДА Євген Рищук просив Олексія Левіна, підозрюваного в убивстві Катерини Гандзюк, «якось покарати» активістку та обіцяв за це гроші.

Про це повідомляє «Слідство.Інфо» із посиланням на відео, яке є в розпорядженні проекту.

«До мене одного разу звернувся Рищук, власник кінного клубу. Це було в кінному клубі, я там відпочивав. Він приїхав і каже: «У мене є до тебе делікатна справа. Є така Катерина Гандзюк, треба її якось покарати — облити фекаліями чи щось таке. Я готовий за це добре заплатити». Я сказав, що цією темою не займаюся та спитав, який його інтерес. Він каже: «Мені треба розвиватися, вона мені заважає, скрізь пхає свого носа», — каже Олексій Левін співрозмовнику на відео.

Як повідомляє «Слідство.Інфо», найімовірніше йдеться про кінний клуб «Гран Прі», який належить Рищукі й розташований в Олешківському районі неподалік Херсона. 

Крім того, «Слідство.Інфо» отримало від правоохоронців документи, які доводять, що Рищук також міг бути причетним до незаконних підпалів 600 гектарів лісу, про які писала Гандзюк. Однак підозру йому так і не оголосили.

Під час розмови Левін зазначив, що не вважає Рищука причетним до облиття Гандзюк кислотою, хоча й упевнений, що Гандзюк заважала чиновнику.

Сам Рищук у коментарі журналістам заперечував факт знайомства з Олексієм Левіним. Він запевняє, що такої зустрічі не було.

Нагадаємо:

Гандзюк критикувала обласне управління Нацполіції Херсонщини й інші органи влади. Восени 2017-го вона у дописі на Facebook звинуватила начальника Управління захисту економіки Нацполіції в області Артема Антощука у вимаганні від міської влади хабара — 3% від сум усіх підрядів і тендерів. Відтак Антощук написав заяву «заднім числом», що йому нібито пропонували хабар. А згодом правоохоронці прийшли з обшуками на роботу до самої Гандзюк.

Напад на Гандзюк сколихнув українське суспільство. Українське представництво міжнародного антикорупційного руху Transparency International закликало правоохоронців до результативного розслідування атаки на Катерину Гандзюк.

Поділитись: