Служба безпеки України оголосила в розшук Олексія Левіна, якого підозрюють в організації вбивства радниці міськголови Херсона, активістки Катерини Гандзюк.

Згідно з інформацією на сайті Міністерства внутрішніх справ, Левіну пред'явили підозри в організації вбивства на замовлення, здійсненого групою осіб з особливою жорстокістю, з корисливих мотивів. Також зазначено, що є дозвіл суду на його затримання.

Зазначено, що Левін зник з поля зору правоохоронців 19 серпня 2018 року. 

Підозрюваного в організації вбивства Катерини Гандзюк Олексія Левіна оголосили у розшук
Фото:

Скріншот

У СБУ Громадському не змогли уточнити, коли саме Левіна подали у розшук. Водночас у Генпрокуратурі зазначили, що Левіна оголосили в міждержавний розшук 10 грудня 2018 року. Однак на сайті Інтерполу станом на 21 січня його картки нема.30 грудня 2018 року генпрокурор Луценко заявив, що йому відоме прізвище замовника вбивства Гандзюк. Наприкінці грудня на Луценка подали заяву про розголошення відомостей у справі Гандзюк. Раніше генпрокурор Юрій Луценко заявив, що слідство встановило усіх замовників та організаторів убивства Гандзюк.

4 грудня 2018 стало відомо, що у справі вбивства Гандзюк оголосили ще одну підозру. Сьомим підозрюваним є громадянин на прізвище Левін. За версією слідства, саме Левін був ключовою фігурою в організації нападу на Гандзюк. За словами генпрокурора, Левін виїхав з України в день, коли поліція затримала перших підозрюваних у справі.

31 липня у Херсоні біля під'їзду чоловік вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила до реанімаційного відділення. 4 листопада Катерина Гандзюк померла у лікарні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто замовив Катю Гандзюк?

Поліція затримала п'ятьох підозрюваних у нападі на Гандзюк. Четверо з них зізналися у скоєнні злочину. Поліція перекваліфікувала справу Гандзюк на закінчене умисне вбивство.

Катерина Гандзюк про нападників на неї: Не сумніваюсь, що усі затримані — причетні

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми повинні знати ім'я замовника» — наша остання розмова з Катею Гандзюк

Гандзюк критикувала обласне управління Нацполіції Херсонщини й інші органи влади. Восени 2017-го вона у дописі на Facebook звинуватила начальника Управління захисту економіки Нацполіції в області Артема Антощука у вимаганні від міської влади хабара — 3% від сум усіх підрядів і тендерів. Відтак Антощук написав заяву «заднім числом», що йому нібито пропонували хабар. А згодом правоохоронці прийшли з обшуками на роботу до самої Гандзюк.

Напад на Гандзюк сколихнув українське суспільство. Українське представництво міжнародного антикорупційного руху Transparency International закликало правоохоронців до результативного розслідування атаки на Катерину Гандзюк.

Поділитись: