У Парламентській асамблеї Ради Європи не обрали заступника голови російської делегації, голови комітету Держдуми РФ Леоніда Слуцького віцеспікером асамблеї.

Про це повідомляє «Інтерфакс»

Так, за кандидатуру Слуцького проголосували 105 депутатів, проти — 154 депутата.

Раніше повідомлялось, що делегація України заблокувала автоматичне призначення депутата російської Держдуми Леоніда Слуцького віцепрезидентом ПАРЄ.

26 червня ПАРЄ обрала представницю Хорватії Марію Пейчіновіч-Бурич генеральною секретаркою Ради Європи.

Нагадаємо, на засіданні 26 червня ПАРЄ підтвердила своє рішення про повернення російської делегації з усіма повноваженнями. Після цього українська делегація покинула засідання.

Також делегації Польщі, Литви, Латвії, Словаччини, Естонії і Грузії в Парламентській асамблеї Ради Європи підтримали демарш України і покинули сесію.

Раніше члени ПАРЄ проголосували за рішення, яке дозволяє повернення російської делегації до асамблеї попри санкції.

25 червня російську делегацію «запросили до роботи» в ПАРЄ. Українська делегація припинила роботу на сесії ПАРЄ після повернення Росії.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що розчарований рішенням ПАРЄ.

Парламентська асамблея Ради Європи наклала на Росію санкції у квітні 2014 року через анексію Криму та війну на Донбасі, таким чином позбавивши росіян права голосу. Через це російська делегація припинила участь у роботі ПАРЄ. Також Росія не платить внески до Ради Європи з червня 2017 року.

Поділитись: