Заступник глави Служби безпеки України, очільник управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Павло Демчина придбав автомобіль за 30 тисяч доларів, а його незаможні родичі володіють елітною нерухомістю.

Заступник глави Служби безпеки України, очільник управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Павло Демчина придбав автомобіль за 30 тисяч доларів, а його незаможні родичі володіють елітною нерухомістю.

Про це йдеться у розслідуванні програми «Схеми».

Журналісти дізнались, що бабуся та дідусь дітей Демчини, Віктор Воловчук та його дружина Валентина, володіють маєтком у 160 квадратів у селі Стара Рафалівка Рівненської області.

Зазначається, що Воловчук працював на рядовій посаді на Рівненській АЕС і заробляв у середньому 10 тисяч гривень на місяць. Його дружина останні 5 років взагалі не мала роботи.

Таким чином незрозуміло, за які кошти вони побудували елітне житло.

У цьому ж селі ще більшим будинком володіє Наталія Дуброва, у дівоцтві — Воловчук, яка є сестрою Ольги Воловчук — матері дітей Демчини.

Будинок у майже 300 квадратів оформлений на чоловіка Наталі — Віктора Дуброва. Великих доходів ні в нього, ні в дружини немає.

Сама Ольга Воловчук мешкає у розкішному маєтку у Петропавлівській Борщагівці під Києвом. Про це у березні 2017 року розповідала програма «Слідство-інфо» на Громадському. Також вона володіє парком елітних авто.

За інформацією «Схем», із 1998 по 2016 рік Ольга Воловчук заробила 164 тисячі гривень, чого явно недостатньо для придбання елітного житла і автомобілів.

Після виходу програми «Слідство-інфо» Національне антикорупційне бюро розпочало розслідування через можливе незаконне збагачення Демчини.

Та у 2018 році незважаючи на розслідування НАБУ заступник глави СБУ придбав Range Rover Sport 2013 року випуску за понад 30 тисяч доларів.

Демчина заявив журналістам, що його заробітна платня в СБУ становить близько 60 тисяч гривень на місяць. Проте він стверджує, що йому вистачило грошей на придбання елітного авто і це вказано в його декларації.

Перевірити це неможливо, бо декларації співробітників СБУ засекречені.

Як зазначив заступник бізнес-омбудсмена Ярослав Грегірчак, управляння СБУ по боротьбі з корупцією, яке очолює Демчина, є одним з двох підрозділів служби, на «свавілля яких» найбільше скаржаться підприємці.

Зокрема, йдеться про необґрунтовані, з точки зору скаржника, випадки відкриття кримінальних проваджень, затягування перебігу досудового розслідування тощо.

Відео: Радіо Свобода / Youtube

Як повібомлялося у грудні 2017 року, суд дозволив Демчині не повертати заборгованість по кредиту.

Після виходу в ефір цього матеріалу, Демчина звернувся до НАБУ з проханням допитати журналістів. Повідомлялося, що сам Демчина попросив зареєструвати провадження та перевірити матеріали розслідування.

Згодом Спеціалізована антикорупційна прокуратура відкрила провадження щодо Демчини, розслідування якого взяло на себе НАБУ.

14 листопада заступник голови СБУ подав до суду на Громадське та інші ЗМІ.

27 листопада в Центрі протидії корупції повідомили, що партія БПП і Кононенко виправдовують заступника глави СБУ Демчину в суді.

/Павло Калашник

 

Поділитись: