Один із фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір», тяжкохворий кримськотатарський активіст Едем Бекіров, якого утримують у слідчому ізоляторі в анексованому Росією Криму, не може вставати через сильні болі у спині. За словами рідних, Бекіров 11 годин перебував під конвоєм без їжі і води.

Про це повідомила його дочка Елеонора Бекірова у Facebook.

«Через защемлення нерва у хребті, він не може встати із ліжка. Батько відчуває сильні болі в спині», — розповіла жінка.

Вона повідомила, що Бекіров 11 годин перебував під конвоєм без їжі і води.

«Ми у терміновому порядку передали йому знеболювальні препарати. Але це лише ситуативне рішення проблеми, а не вихід із критичної ситуації, в якій я не знаю, у кого просити про допомогу», — написала жінка.

Через те, що Бекіров не може вставати, його не зміг відвідати адвокат Олексій Ладін.

«Цього разу напад викликаний тим, що його звозили в «комфортних» умовах автозака до Верховного суду Криму на профанацію продовження варти. Якщо це не тортури, то що тоді тортури?» –​ написав захисник на своїй сторінці в Facebook.

Раніше повідомлялось, що підконтрольний окупаційній владі Київський районний суд Сімферополя продовжив арешт трьом фігурантам другої сімферопольської групи у «справі Хізб ут-Тахрір» Акіму Бекірову, Сеітвелі Сейтабдієву і Асану Янікову.

Крім того, «суд» у «справі Хізб ут-Тахрір» продовжив термін тримання під вартою кримським татарам Руслану Месутову, Руслану Нагаєву, Ельдару Кантимірову і Ленуру Халілову до 5 листопада.

Нагадаємо, Сімферопольська справа стосується подій 12 жовтня 2016 року, коли в Криму провели обшуки в п'яти мусульманських сім'ях. За підсумками обшуків затримали п'ятьох кримських татар, яких звинувачують в участі забороненої в Росії організації «Хізб ут-Тахрір»: Рустем Ісмаїлов, Узеїр Абдуллаєв, Теймур Абдуллаєв, Еміль Джемаденов, Айдер Саледінов.У грудні 2018 року їх етапували з окупованого Криму на територію Росії.

«Хізб ут-Тахрір» — міжнародна ісламська політична партія, яка публічно та вільно діє в країнах Європи та в США.

Поділитись: