Президенти Литви, Латвії та Естонії у спільній заяві до Дня перемоги засудили радянську окупацію країн Центральної та Східної Європи.

Заява зокрема розміщена на сайті президента Латвії Егілса Левітса.

Лідери Балтійських країн зазначають, що шанують пам’ять усіх жертв та солдатів союзників, які розгромили нацистський режим і звільнили багато країн від окупації.

«Однак кінець Другої світової війни не приніс свободу народам Центральної та Східної Європи. Замість цього на зміну одного тоталітарного режиму прийшов інший, коли Балтійські країни були цинічно включені до складу Радянського Союзу», — йдеться у заяві.

Президенти нагадали про пакт Молотова-Ріббентропа, яким Сталін та Гітлер розділили Європу на сфери впливу.

«Центральна і східна частини континенту майже півстоліття залишалися під владою комуністичних режимів. Радянський Союз використав беззаперечну військову перевагу, не вибіркові репресії, масові депортації і тотальний ідеологічний контроль для підкорення Балтійських країн», — наголошується у повідомленні.

Також глави Балтійських кран закликали не забувати трагічних уроків історії та наголосили на важливості встановлення істини.

«Спотворення історичних подій, які привели до Другої світової війни і поділу Європи після війни, є сумною спробою фальсифікувати історію і поставити під сумнів саму основу сучасного міжнародного правопорядку», — заявили президенти Литви, Латвії та Естонії.

Нагадаємо, у січні президент Володимир Зеленський заявив, що до Другої світової війни призвела злочинна змова Третього Рейху та СРСР. Ці слова дуже не сподобались у Кремлі.

Президент Росії Володиир Путін звинуватив у початку війни Польщу. Проте Берлін заперечив це, нагадавши, що нацистська Німеччина та СРСР поділили Польщу.

Поділитись: