Заява Байдена про відмову надати F-16 та реакція МОК на критику з боку України: головне за ніч 31 січня
Байден заявив, що США не дадуть Україні винищувачів F—16, а в МОК назвали «наклепницькою» критику України щодо допуску російських спортсменів до змагань. Зібрали головні новини за ніч проти 31 січня.
Заява Байдена про відмову надати F-16
Президент США Джо Байден заявив, що Сполучені Штати не постачатимуть Україні свої бойові літаки F-16, про які просить Київ.
«Ні», — відповів Байден на запитання журналістів, чи підтримує він відправлення літаків, які, за словами представників України, зараз є пріоритетними.
Координатор Ради національної безпеки Білого дому зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі став на захист рішення адміністрації президента США Джо Байдена не відправляти винищувачів F-16 в Україну, натомість він наголосив на допомозі, яку і так надають Сполучені Штати.
Реакція МОК на критику з боку України
Міжнародний олімпійський комітет відкинув критику з боку України через намір організації допустити російських та білоруських спортсменів до Олімпійських ігор 2024 року в Парижі.
«МОК найрішучіше відкидає ці та інші наклепницькі заяви. Вони не можуть служити основою для будь-якої конструктивної дискусії», — заявили в комітеті.
Відправлення першої партії Bradley
Транспортне командування збройних сил США повідомило, що Сполучені Штати вже відправили першу партію бойових машин піхоти Bradley до України. Зазначається, що вантаж, який містить понад 60 Bradley, минулого тижня відплив від берегів Норт-Чарлстона, що в штаті Південна Кароліна.
Коротко про інші новини:
- президент Франції Емманюель Макрон заявив, що не виключає надання Києву бойових літаків. Також Париж може почати підготовку українських пілотів винищувачів;
- міністр оборони Норвегії Бьорн Арільд Грам заявив, що його країна надішле Україні танки німецького виробництва Leopard «якнайшвидше», можливо, наприкінці березня;
- очільник Мінцифри Михайло Федоров повідомив про намір цифровізувати процеси військово-лікарської комісії (ВЛК);
- наявні в України засоби протиповітряної оборони не зможуть впоратися з іранськими балістичними ракетами Fateh і Zolfaghar, якщо Тегеран передасть їх росії. Але західні партнери дедалі більше схиляються до того, щоб передати Києву потужніші системи ППО, повідомили у Повітряних силах.
- Поділитися: