Заява Макрона змінила парадигму підтримки України — глава МЗС Естонії
Заява президента Франції Емманюеля Макрона про те, що він може розглянути відправлення своїх військових до України, показує, що західні політики готові зробити більше для перемоги України.
Про це заявив міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна, цитує ERR.
Він зазначив, що Україна нині може захистити себе на військовому фронті та відбити атаки агресора, але не здатна відвоювати окуповані території. Тому Україні потрібні боєприпаси, зброя та інша техніка.
«Важливі дії та результати, а не слова. Ми повинні бути сміливішими у своїх діях, бо бажання росії не змінилися», — сказав міністр.
Цахкна заявив: щоб зупинити росію, слід розпочати з виконання цих обіцянок, зокрема щодо артилерійських снарядів. Водночас настав час бути «сміливішими» та «амбітнішими».
«Постійна та невідкладна підтримка України обговорювалася на зустрічі урядів і глав держав у Парижі на запрошення президента Франції Емманюеля Макрона. Заява Макрона про те, що він може розглянути можливість відправлення військ в Україну, була зміною парадигми. Це показує, що важливість перемоги України дійшла до західних політиків, які ухвалюють рішення, і вони готові зробити більше», — заявив Цахкна.
Він додав: хоча наразі немає політичного консенсусу щодо відправлення військ в Україну, це може змінити ставлення деяких країн до негайної військової допомоги Україні, оскільки це, «безумовно, буде простішим рішенням, ніж пряме втручання».
Що передувало?
Макрон на зібраній ним зустрічі країн-партнерів Києва в Парижі обговорював відправлення своїх військ до України. А втім, він зазначив, що наразі держави не досягли консенсусу щодо цього питання.
«Але ми нічого не можемо виключати. Ми зробимо все, що повинні, аби росія не змогла виграти в цій війні», — сказав Макрон.
Згодом міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне пояснив, що до України можуть відправити французьких солдатів для допомоги з виконанням завдань поза участю в бойових діях.
Попри це, низка інших країн-членів НАТО вже виступила із заявами, що вони не розглядають відправлення своїх військ в Україну. Про це сказали в Білому домі США, а також у Німеччині, Великій Британії, Канаді, Іспанії, Чехії, Польщі тощо.
Речник президента рф дмитро пєсков заявив, що якщо відправлення військових країн НАТО до України відбудеться, «то доведеться говорити не про ймовірність, а про неминучість прямого зіткнення росії та Альянсу».
- Поділитися: