У спільній заяві за результатами саміту Україна-Європейський Союз учасники закликали Росію визнати відповідальність за трагедію малайзійський Boeing рейсу MH17, який було збито над Донбасом.

Про це повідомили представники Євросоюзу під час спільного прес-брифінгу за підсумками зустрічі в межах саміту, який транслювало Громадське.

«17 липня відбудеться 5-річний відлік трагічного злету рейсу MH17, який обірвав 

життя 298 жертв. Ми сподіваємось на ефективне розслідування щодо осіб,

відповідальних за цю трагедію і закликаємо Російську Федерацію взяти відповідальність та повною мірою співпрацювати з усіма зусиллями щодо розслідування», — йдеться в заяві.

Також ЄС та Україна привітали інформацію, що міжнародна слідча група 19 червня назвалао 4 підозрюваних у збитті МН17, а також закликали Росію співпрацювати зі розслідуванням.

Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс Амстердам — Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На борту літака перебували 298 пасажирів та членів екіпажу, усі вони загинули.

24 травня 2018 року офіційне слідство підтвердило, що ракета «Бук», яка збила літак MH17 неподалік Сніжного Донецької області, була привезена на окуповану територію Донбасу з Росії й належала 53-й зенітно-ракетній бригаді Міністерства оборони Росії, яка розташована у Курській області.

Влада РФ заперечує причетність своїх структур до трагедії, заявляючи, що літак збили українські військові з села Зарощенське.

29 червня 2018 року ЄС закликав Росію визнати відповідальність за катастрофу MH17.

Парламент Нідерландів також закликав РФ узяти відповідальність за збиття MH17. Водночас, у Мінтрансі Малайзії заявили, що переконливих доказів вини Росії у збитті MH17 немає.

Поділитись: