Засновника Facebook Марка Цукерберга запросили до Європарламенту після скандалу про збір даних 50 мільйонів користувачів соцмережі та втручання у вибори США.

Засновника Facebook Марка Цукерберга запросили до Європарламенту після скандалу про збір даних 50 мільйонів користувачів соцмережі та втручання у вибори США.

Про це повідомив голова Європарламенту Антоніо Таяні.

Таяні хоче, аби Цукерберг виклав свою точку зору з приводу того, що сталося.

«І особливо, щоб він нам сказав, що планує зробити для запобігання використанню даних, що є в розпорядженні Facebook», — заявив голова європейського органу.

Запрошення Цукербергу надіслали 20 березня.

«Я думаю, для нього було б серйозною помилкою вважати, що дебати з Європейським парламентом не важливі. Все ж Європейський союз є дуже важливим, регламентованим ринком для Facebook», — додав Таяні.

Також він зауважив, що в Європарламенті хотіли б знати, чи не використовувалися дані користувачів під час референдуму по Brexit.

Нагадаємо, що компанія з аналізу даних Cambridge Analytica, яка працювала над президентською кампанією президента США Дональда Трампа, незаконно отримала доступ до даних понад 50 мільйонів користувачів Facebook.

Cambridge Analytica пропонує бізнесменам і політикам послуги, які дозволяють «змінити поведінку аудиторії». Себто, вплинути на їхній вибір — чи це буде покупка дивану, чи обрання президента.

Цукерберг втратив понад $5 млрд через виток даних 50 млн користувачів Facebook.

ВВС заявила, що Cambridge Analytica займалася збором даних про Донбас на замовлення влади.

Цукерберг визнав помилки на фоні скандалу про використання особистих даних. Facebook закрив доступ до будь-яких послуг для компанії Cambridge Analytica.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий витік даних із Facebook: що треба знати про скандал із Cambridge Analytica.

Поділитись: