Збитки Одеського припортового заводу скоротилися вдвічі за рік

У 2018 році Одеський припортовий завод отримав 750 мільйонів гривень збитку, що майже вдвічі менше, ніж роком раніше.

Так, у 2017 році ОПЗ отримав 1,47 мільярда гривень збитку, а у 2018 році його фінансовий результат покращився на 725 мільйонів гривень. При цьому, у першому півріччі 2018 року ОПЗ отримав прибуток у розмірі 246,8 мільйона гривень. Однак, через збиток на майже 1 мільярд гривень у другому півріччі 2018 року, загалом за рік державне підприємство вийшло зі збитком.

Зазначимо, що ОПЗ простоює з кінця квітня 2018 року. Для відновлення його діяльності держава декілька разів намагалася залучити партнера, однак такі спробу були безрезультатними.

Раніше повідомлялось, що ОПЗ можуть передати в оренду Нафтогазу або Аграрному фонду для того, аби підприємство відновило свою роботу.

Зазначається, що наразі Одеський припортовий завод держава намагається приватизувати, проте через накопичені заводом борги та затягнути процедуру з приватизації цей процес наразі призупинився.

Зазначимо, що наразі держава отримує доходи лише від «малої» приватизації, оскільки «велика», в межах якої планують продати такі компанії, як Одеський припортовий завод, президент готель, Центренерго та низку ТЕЦ, наразі заблокована. Однією з причин цього є відсутність попиту на великі державні компанії серед інвесторів, а також наявність судових процесів, які гальмують початок підготовки до приватизації.

Раніше уряд виключив з переліку «великої» приватизації Турбоатом та Херсонську, Дніпровську, Криворізьку та Сєвєродонецьку теплоелектроцентралі

Нагадаємо, що 10 травня 2019 року Кабінет міністрів затвердив перелік об’єктів «великої приватизації». Зокрема, тоді до нього увійшли Центренерго, Одеський припортовий завод, Сумихімпром (приватизація яких завершиться за правилами попереднього закону про приватизацію), Об'єднану гірничо-хімічну компанію, Завод Електроважмаш, Аграрний фонд, Державну продовольчу зернову корпорацію України та інші державні підприємства.