Триває судова військова експертиза обставин катастрофи військо-транспортного літака Іл-76, який був збитий бойовиками 14 червня 2014 року під час заходу на посадку в аеропорту Луганська.

Триває судова військова експертиза обставин катастрофи військо-транспортного літака Іл-76, який був збитий бойовиками 14 червня 2014 року під час заходу на посадку в аеропорту Луганська.

Про це повідомив речник Генеральної прокуратури України Андрій Лисенко у Facebook.

Він зазначив, що ця справа розглядається Апеляційним судом Дніпропетровської області.

«Проведення експертизи триває. Після отримання відповідного висновку, розгляд кримінального провадження буде продовжено», — написав він.

Лисенко нагадав, що апеляційну скаргу із вимогою провести повторну експертизу обставин катастрофи літака подав обвинувачений у цій справі генерал-майор Віктор Назаров.

«При цьому судом задоволено 39 позовів потерпілих до Міністерства оборони України про відшкодування моральної шкоди на загальну суму 19,5 млн. грн. (позови по 500 тис. грн.)», — йдеться у повідомленні.

У коментарі Громадському Лисенко пояснив, що ці кошти потерпілим не виплачені, бо йде розгляд апеляції. «Щойно вона буде завершена, відповідно до її результатів, виплати будуть здійснені», — додав він.

Речник ГПУ зазначив, що експертизу проводить Київський науковий інститут судової експертизи, який досліджує доповіді, які стосуються справи, свідчення, проводить похвилинний аналіз ситуації з іл-76 тощо.

Строків проведення експертизи Лисенко назвати не зміг. «Це незалежна установа, тому на термін виконання робіт впливати ніхто не може», — пояснив він.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Катастрофа Іл-76 під Луганськом: історія, розслідування, вирок.

27 березня 2017 року Павлоградський міськрайонний суд на Дніпропетровщині визнав винним генерал-майора Віктора Назарова, який на момент трагедії був начальником Штабу антитерористичної операції, у «недбалому ставленні до служби, вчиненому в бойовій обстановці, що призвело до тяжких наслідків» у справі про загибель 49 українських військовослужбовців у літаку Іл-76, збитому 14 червня 2014 року озброєними сепаратистами в аеропорту Луганська.

Суд присудив генералу 7 років ув’язнення, однак він подав на апеляцію і наразі працює заступником керівника Генштабу Збройних сил.

14 червня 2014 року на території Луганської області з переносного зенітно-ракетного комплексу було збито літак Іл-76. На його борту перебували 40 військовослужбовців та 9 членів екіпажу. Усі вони загинули.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Іл-76: генералів під час війни (не) судять

Детальніше про перебіг розслідування у справі про катастрофу Іл-76 читайте у публікації Громадського.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile