Зеленський: Хочу вірити, що домовленостей з Росією без нас не було, але є різні сигнали

Президент Володимир Зеленський заявив, що більшість лідерів світу підтримують позицію України, але натякнув на певні «сигнали» про можливі домовленості з Росією.

Про це Зеленський сказав під час загальнонаціонального марафону до Дня єднання.

Журналісти запитали президента, чи пов'язано те, що 16 лютого не сталося нового вторгнення Росії в Україну (про що повідомляли західні ЗМІ), із певними домовленостями української та світової дипломатії з РФ.

На це Зеленський відповів: «Ви бачите, як країни нас підтримують. Більшість роблять це від щирого серця, хтось — з інших причин [...] Хочу вірити, що про щось окремо дипломатія з Росією без нас не домовлялася, хоча розуміємо, що є сигнали різні. Але зараз це не той час, щоб просто вірити в сигнали, треба мати докази. Ми не боїмося тих невеличких домовленостей, які можуть бути за нашою спиною, бо більшість лідерів підтримують позицію України, бо в нашій позиції — правда».

Президент наголосив, що наразі на кордонах України фіксують невеликі ротації російських сил, але відведення сил Росії поки підтвердити не можуть: «Радіти рано [...] На сьогодні бачимо все це скупчення. Констатувати відведення будемо, коли це станеться».

Допомога від партнерів

На тлі загрози повномасштабного російського вторгнення багато західних країн передають українським військовим чимало зброї. Наприклад, від США в Україну вже прибули 17 літаків із понад 1200 тоннами засобів для оборони.

Озброєння Україні регулярно надає і Велика Британія. Про готовність надати Україні зброю також заявляли Чехія та Латвія. Крім того, Естонія передала Україні мобільний шпиталь, який можна розгорнути за 20 хвилин. Літак із військовою допомогою нам відправила і Канада.

Водночас Німеччина продовжує політику блокування постачання зброї Україні. 7 лютого українська влада отримала від Німеччини офіційний лист про намір передати п’ять тисяч захисних шоломів для військовослужбовців. Але у Міноборони наголошували, що чекають від Німеччини радше припинення практики блокування постачання зброї іншими країнами.