Президент України Володимир Зеленський з президентом Європейської ради Дональдом Туском відвідали Станицю Луганську, де нещодавно відбулось розведення сил.

Як повідомляє прес-служба глави держави, Зеленський та Туск зайшли на понад півкілометра пройшли далі нульової позиції ЗСУ вглиб зони розведення.

Так, Зеленський і Туск минули крайній пункт українських військових і дійшли до зруйнованого мосту, яким люди перетинають лінію розмежування.

«Ми хочемо відбудувати цей міст. Я публічно домовлявся з нашим урядом: знаходимо гроші — і дуже швидко будуємо його. Для цього необхідно відсунути укріплення іншої сторони. Якщо вони це зроблять, ми почнемо будувати міст і швидко це зробимо», — наголосив президент України.

Зеленський наголосив, що під час будівництва мосту людям забезпечать можливість перетину лінії розмежування.

Нагадаємо, 26 червня у штабі операції Об’єднаних сил повідомили про завершення першого етапу відведення сил з боку українських військових. Влада Станиці Луганської підтвердила, що бойовики також відвели свої сили, для чого з блокпостів так званої «ЛНР» прибрали найманців і «козаків», і замінили їх на кадрових військових РФ.

27 червня спостерігачі ОБСЄ підтвердили розведення підрозділів ЗСУ та бойовиків біля Станиці Луганської. У штабі ж розповіли про подальші дії в разі успішного розведення сил біля Станиці Луганської.

Згідно з домовленостями, розведення сил можливе лише тоді, коли у зоні бойових дій упродовж тижня немає обстрілів. Українські військові та бойовики мають відійти від лінії зіткнення одночасно на відстань до одного кілометра. Першочергово це потрібно, аби на передовій припинилися обстріли і почалися ремонтні роботи, зокрема відновлення мосту в Станиці Луганській.

Леонід Кучма повідомив, що за умови дотримання перемир'я, міст відремонтують протягом 1,5 — 3 місяців.

Поділитись: