Зеленський і війна з Росією — про що говорили учасники безпекового форуму в Києві
Майже півсотні спікерів — і серед них немає лідера президентських перегонів. У Києві розпочався 12-ий безпековий форум. Серед спікерів та гостей — міністри, народні депутати, екс-кандидати у президенти та міжнародні партнери України. Ні Володимира Зеленського, ні членів його команди на форумі немає.
Головна тема — оборонні та безпекові загрози для України. Та всі обговорюють ймовірне президентство Зеленського. Напередодні соцопитування групи «Рейтинг» засвідчило: Порошенко поступається йому більш як удвічі.
«Системні політики не знайшли виходу із системи. Це вплинуло на ідеологічні проблеми», — екс-прем’єр-міністр України та організатор безпекового форуму Арсеній Яценюк натякає, що чинна влада сама й породила кандидатуру Володимира Зеленського.
При цьому на форум Яценюк запросив якраз системних політиків — Петра Порошенка, Володимира Гройсмана, Юлію Тимошенко, Арсена Авакова, Олександра Турчинова, Анатолія Гриценка та інших. Олег Ляшко був серед запрошених, але на форум не прийшов. Ми підсумували, що вони говорили про безпеку і Зеленського.

Петро Порошенко
Чинний президент виступав на форумі в обідню пору і був першим серед спікерів, хто згадав напряму про Зеленського. Доповідачі перед ним завуальовано говорили про загрози недосвідченості, ідеологічні проблеми тощо.
«Попри всі наші зусилля, нам не вдалося уникнути російського впливу на українські вибори», — невтішний підсумок першого туру виборів президента був однією з перших тез Порошенка.
Наскрізна лінія виступу президента — його виборча стратегія: переможе або він, або Путін.
«Віртуальний кандидат звертається до всіх з екранів телевізора та смартфона. І дехто, заколисаний у своїй зоні комфорту, забув, що у нас війна. У паралельній реальності люди забули це і почуваються, наче в серіалі», — такої думки притримується Петро Порошенко.
Доки президент виступав на сцені, в кулуарах всі лише й обговорювали Зеленського та його високий рейтинг. І головне запитання — як саме команда президента планує перемагати, якщо до виборів 10 днів?
На це запитання жоден із журналістів відповіді так і не отримав, попри те, що Порошенко нещодавно визнав дві головні свої помилки за час президентства — кадрові призначення та брак комунікації. Ні на вході, ні при виході, службовці управління держбезпеки не підпустили журналістів до Порошенка.

Юлія Тимошенко
Вона відпочила. Під час свого виступу Юлія Тимошенко багато сміялася і загалом поводилася розкуто. З образу «залізної леді», яка нещадно критикувала владу і обіцяла втілити «Новий курс» упродовж останніх 9 місяців, раптом зникла напруга. Про президентство Порошенка, втім, Тимошенко говорила майже у минулому часі.
«Зміна президента — це віднова можливостей. Якщо переможе недосвідчений кандидат, то не можна відсторонитися. Ми не можемо стати осторонь, а змушені будемо й надалі брати участь в розвитку країни», — зі сцени заявила лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко.
У своїй промові екс-кандидатка у президенти багато говорила про об’єднання. Втім про об’єднання з ким саме, згодом на запитання Громадського так і не відповіла.
Нагадаємо, раніше були чутки начебто команда Володимира Зеленського веде перемовини із Тимошенко щодо прем’єрства. Та у Зе!штабі цю інформацію спростували.
«Я не підтримую жодного із кандидатів у другому турі. Зараз наша команда повинна думати над тим, як реалізовувати “Новий курс”», — від прямої відповіді Юлія Тимошенко ухилилася. До речі, це було її перше публічне інтерв’ю після поразки в першому турі президентських виборів.
А на уточнення: як реалізовувати курс, якщо для цього потрібно бути при владі, відповіла знову неточно: «Я працювала і у владі, і в опозиції. Але служила Україні. Якщо треба буде й далі бути в опозиції, я готова».
Інші
Тимошенко, Порошенко, Гройсман та Яценюк із вітальним словом організатора були єдиними політиками, які виступали на безпековому форумі одноосібно. Решта брали участь у панельних дискусіях щодо майбутніх загроз для України.
Володимир Гройсман на форумі був недовго. Прийшов, розповів про загрозу Росії і пішов. Головне запитання до нього — політичне. Чи залишиться він в уряді, якщо президентом стане Зеленський. Гройсман каже, що так. Щонайменше до парламентських виборів у жовтні цього року. А от на запитання, чи продовжує досі підтримувати Порошенка, навіть попри його невтішні рейтинги, віджартовується:
«А що Петро Олексійович потребує підтримки? Я цього не побачив. Він нормально ходить!»

Анатолій Гриценко заявив, що точно не голосуватиме за Порошенка. А от, чи долучиться до команди Зеленського — «залежить від членів його команди».
Міністр оборони Степан Полторак висловився щодо своєї можливої роботи після президентських виборів в Україні: «Давайте минуть вибори, і ми будемо ухвалювати рішення. Я — міністр оборони зараз у цьому уряді, час покаже. Я цивілізована людина і не тримаюся за своє місце в жодному уряді».
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков доповідав на питання про вибори так: «У першому турі були лише незначні порушення. У другому — головне не допустити реалізації схем підкупу виборців».
«Продовжуємо фіксувати роздачу грошей і формування мереж. І ми їх успішно зупиняємо. Вчора це було в Чернігівській області, черговий етап був. У Київській області у Василькові продовжуються слідчі дії щодо низки порушень», — зазначив Аваков, не уточнивши, про кого з кандидатів йдеться.
Він вважає, що підозри винним оголосять до другого туру виборів.
Дивіться також, що розповідають західні аналітики і дипломати про ймовірне президентство Володимира Зеленського.
- Поділитися: