Президент Володимир Зеленський заявив, що упродовж 10 днів відбудеться ще одна зустріч політичних радників «нормандської четвірки», а після цього має відбутися саміт лідерів України, Франції, Німеччини та Росії.

Про це Зеленський заявив на брифінгу з президентом Австрії.

За словами президента, на попередній зустрічі радників 11 вересня головна домовленість — продовження режиму «тиші», але зустрічі не вистачило, щоб вирішити всі питання.

«Є багато речей, які проговорили, але не вирішили, а повинні вирішити. Щоб хоча б мати генеральні домовленості для того, щоб відбулася зустріч лідерів. Мені здається, упродовж 10 днів буде ще одна зустріч радників, після якої має бути зустріч лідерів "нормандської четвірки"», — заявив Зеленський.

Що вирішили на попередній зустрічі?

Як повідомив голова Офісу президента України Андрій Єрмак, на перемовинах у Берліні 11 вересня не вдалося домовитися про дату зустрічі лідерів країн «нормандського формату», але погодили продовження режиму «тиші» на Донбасі.

А от російський радник — заступник керівника адміністрації президента РФ Дмитро Козак — заявив, що Україна погодилася змінити постанову про місцеві вибори, яку Рада ухвалила 15 липня. Як саме, він не уточнив. Українська сторона, а саме Офіс президента, спочатку про такі домовленості не повідомила. 

Представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи у Мінську Андрій Костін підтвердив такі домовленості. За його словами, йдеться про зміни, які передбачає постанова, внесена в Раду 28 липня депутатом Олександром Качурою. Детальніше про це читайте тут.

Перед цим востаннє радники Нормандії збиралися 3 липня цього року в Берліні. Від російської сторони брав участь Дмитро Козак, який також констатував, що прориву на ній досягти не вдалося.

А от остання зустріч лідерів «нормандської четвірки» щодо врегулювання ситуації на Донбасі була 9 грудня 2019 року у Парижі. Нову тоді погодили через 4 місяці, однак через коронавірус та невиконання домовленостей її відклали.

Поділитись: