Зеленський кілька разів просив Дубінського вийти із фракції, але той відмовився. Долю депутата вирішуватимуть колеги

Зеленський кілька разів просив Дубінського вийти із фракції, але той відмовився. Долю депутата вирішуватимуть колеги
Александр Дубинский / Facebook

На засіданні фракції «Слуга Народу» в понеділок, 25 січня, був присутній президент Володимир Зеленський. Він «кілька разів» просив депутата Олександра Дубінського вийти із фракції на тлі скандалу із накладенням на нього санкцій США, але той відмовився.

Тепер у вівторок, 26 січня, «Слуга Народу» має провести внутрішньофракційне опитування, щоб визначити подальшу долю депутата: це або виключення його із фракції, або зняття з посади заступника голови парламентського комітету, або ж публічна підтримка, говорить наше джерело серед «слуг».

Джерело також стверджує: у фракції побоюються, що разом із Дубінським може вийти ще група депутатів, через що кількість її членів стане менше 226. Це означає втрату «монобільшості» й необхідність укладання коаліції з іншими фракціями у Верховній Раді.

Засідання фракції «слуг» тривало понад три години. За даними нашого джерела, воно було присвячене двом питанням: окрім обговорення ситуації з Дубінським, президент також просив депутатів підтримати призначення Юрія Вітренка міністром енергетики. Наразі він очолює міністерство у статусі тимчасового виконувача обов'язків.

А втім, саме дискусія щодо подальшої долі Дубінського викликала найбільший резонанс. Наше джерело характеризувало її як «непросту» розмову «на підвищених тонах».

Сам депутат публічно не коментував обговорення. Перед засіданням фракції він написав у Facebook: «Хтось настільки злякався мого виступу, що вирішили заборонити телефони на фракції», і виклав скриншот оголошення про засідання фракції на підтвердження своїх слів.

11 січня міністерство фінансів США запровадило санкції проти кількох громадян та організацій України через втручання у президентські вибори в США, серед яких опинився й Олександр Дубінський. Американський уряд вважає, що Дубінський публічно підтримував кампанію з дезінформації американських громадян із метою вплинути на результати виборів разом із позафракційним депутатом Андрієм Деркачем.

Сам Дубінський заявив, що не має зв'язків із Деркачем, а санкції на нього наклали через неправдиву інформацію, яку американським органам надав «Центр протидії корупції». Адвокатка Дубінського Тетяна Костіна на пресконференції 18 січня заявила, що депутат позиватиметься проти ЦПК за низкою статей, зокрема державною зрадою.

Своєю чергою, Офіс генерального прокурора за заявою ЦПК порушив кримінальну справу за двома статтями: ухиляння від сплати податків та легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом.

Зеленський публічно не коментував введення санкцій проти Дубінського. Глава Офісу президента Андрій Єрмак заявляв лише, що «незалежно від партійної приналежності ця адміністрація зробить все, що в її силах, щоб притягнути до відповідальності осіб, відповідальних за втручання у вибори в США».