Кандидат у президенти Володимир Зеленський найняв лобістів з американської компанії Signal Group Consulting, аби покращити свій імідж за кордоном та організувати зустрічі членів свого штабу з чиновниками в США.

Про це повідомляє «Радіо Свобода». 

Фірму Зеленський наймав не на пряму, від його імені це зробив Маркус Коен, якого в оточенні Зеленського начебто позиціюють як радника з питань боротьби з корупцією та поверненням незаконно виведених за кордон українських активів.

За американським законодавством, компанія зобов'язана розкривати інформацію про співпрацю з іноземцями. Угода від 12 квітня опублікована у відкритому доступі на сайту Мін'юсту США, у базі Foreign Agents Registration Act (FARA).

Зеленський та його партія «Слуга народу» заплатили Signal Group Consulting 60 тисяч доларів. Цю інформацію журналістам підтвердив представник фірми Джон Проктер.

За словами Проктера, цю короткострокову співпрацю із Зеленським розпочали минулого тижня. Робота фірми полягає у «покращенні закордонного іміджу» Зеленського та його партії, а також у сприянні зустрічам членів у штабу з чиновниками Конгресу США та адміністрації Трампа.

«Ця співпраця свідчить про те, наскільки важливо для Зеленського мати підтримку Заходу», — сказав журналістам «Радіо Свобода» представник його штабу, чиє ім’я не розголошують.

Джерела видання у штабі Зеленського повідомили, що компанія вже організувала зустрічі для голови штабу і лідера партії «Слуга народу» Івана Баканова та Олега Дубини, якого видання називає старшим економічним радником Зеленського.

«Дубина, який раніше був головою правління компанії „Нафтогаз України“, а також міністром енергетики і віце-прем’єр-міністром уряду Віктора Ющенка, раніше не називався публічно як член команди Зеленського», — наголошує «Радіо Свобода».

У 2009 році він підписав газовий контракт з РФ і заявляв, що його змусила зробити це тодішня прем’єр-міністерка Юлія Тимошенко, яка і призначила Дубину керівником «Нафтогазу» у 2007 році. Після президентських виборів у 2010 році він подав у відставку.

У штабі Зеленського заперечили співпрацю з американськими лобістами.

«Команда Володимира Зеленського не залучала ніяких лобістських компаній або агентств для організації візиту нашого представника в США. У нас немає контракту з компанією «Сигнал Груп», — заявили у штабі кандидата.

Також у штабі стверджують, що Дубина ніколи не був і не є членом їхньої команди.

«Принципова позиція Володимира Зеленського, яку він задекларував на початку кампанії і яка є ключовою в підході відносно кадрових питань, полягає в тому, що ніяких підкилимових домовленостей, обіцянок і роздачі майбутніх посад, портфелів і місць в списках кулуарно, в таємниці від суспільства ми не вели, не ведемо і вести не будемо», — заявили у Зеленського.

За результатами першого етапу президентських виборів, у другому турі змагатимуться шоумен Володимир Зеленський та чинний глава держави Петро Порошенко. Перший лідирував з різницею у 14.29%. Другий тур виборів президента України відбудеться 21 квітня.

За результатами нових соцопитувань, за Зеленського готові проголосувати 72% виборців, за Порошенка — 25%.

Поділитись: