Президент Володимир Зеленський називав розслідування справ Майдану «однобоким», бо вважав, що убивствами силовиків у 2014 році не займаються.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на hromadske заявив колишній керівник управління спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк.

Він підтвердив, що зустрічався із Зеленським, Русланом Рябошапкою, який тоді ще не був генпрокурором, а глава Офісу президента Андрій Богдан приєднався вже наприкінці зустрічі. Вони хотіли почути від Горбатюка подробиці про розслідування справ Майдану.

«Що здійснюється у розслідуванні, які результати розслідування, які проблеми розслідування, чому воно розслідується необ'єктивно, як вважав президент. Однобоко, на його думку, тому що не розслідуються убивства правоохоронців. Але я пояснив, що ми розслідуємо всі епізоди, всі вбивства, і у нас притягнуті до відповідальності як убивці правоохоронців, так і вбивці протестувальників», — розповів Горбатюк.

Він додав, що попри скепсис, Зеленський адекватно сприймав його пояснення.

«Було розуміння, були уточнюючі запитання, і я хочу сказати, що абсолютно оптимістично закінчилась зустріч. Він (Зеленський — ред.) закінчив її словами: ваші справи мають розслідуватися, і має бути вам допомога», — розповів екс-прокурор.

Горбатюк зазначив, що президент сказав йому надати інформацію про допомогу Рябошапці.

«Він став генпрокурором, і я йому надав проблематику, але з того всього нічого не вирішилось», — сказав він. 

Нагадаємо, ГПУ звільнила керівника управління спеціальних розслідувань Сергія Горбатюка та очільника відділу процесуального керівництва Олексія Донського, бо вони написали заяви про переатестацію не того зразка.

Через цю причину ГПУ планувала звільнити 218 прокурорів.

У заяві, якої вимагало керівництво ГПУ, йшлося про те, що підписант дає згоду на те, що під час ухвалення рішення про атестацію комісія може брати до уваги будь-яку інформацію від фізичних або юридичних осіб без необхідності її перевіряти. Не всі прокурори погодилися на це.

Поділитись: