Перед голосуванням у парламенті за банківський закон, відомий також як «антиколомойський», десятки депутатів від «Слуги Народу» отримали СМС-повідомлення з погрозами.

Про це hromadske розповів один з депутатів владної фракції, а також підтвердила низка парламентарів, які отримали такі ж СМС.

У тексті йдеться:

«Привіт, Слуга народу. Хочу дати тобі пораду. Я тобі не раджу голосувати за закон, який забороняє повернення банків. Якщо в тебе є трохи мізків, то ти вже розумієш, що (президент Володимир — ред.) Зеленський клоун, і його ніхто не боїться вже. Влади немає.

А якщо ти проголосуєш за цей закон, ти станеш на все життя ворогом (олігарха Ігоря — ред.) Коломойського. Влада змінюються, а Коломойський буде завжди, запам'ятайте це. Вас буде Коломойський наздоганяти все життя. Він Вам життя не дасть. Зеленський пару років і піде, а Вам жити в цій країні».

Співрозмовник hromadske зазначив, що такі повідомленні отримали близько 100 депутатів фракції «Слуга Народу». Звертатись в поліцію депутат не став.

«Та це смішне було, а поліція і так перевантажена, так само, як і інші правоохоронні органи», — сказав парламентар.

Нагадаємо, «антиколомойський» закон Рада ухвалила в першому читанні вчора, 30 березня. Одне з головних завдань документу — унеможливити повернення ПриватБанку колишнім власникам — Коломойському та його бізнес-партнеру Геннадію Боголюбову.

Колишні акціонери ПриватБанку намагаються через суд повернути собі банк.

25 березня частина депутатів «Слуги Народу» закликала якнайшвидше ухвалити «антиколомойський» закон, аби отримати допомогу від МВФ та уникнути дефолту. У той же день на сайті Ради зареєстрували одразу три альтернативних законопроєкти.

Їхніми авторами відповідно є соратник Ігоря Коломойського депутат Ігор Палиця, депутат «Слуги Народу» Олександр Дубінський, якого також пов’язують з Коломойським, та депутатка «Слуги Народу» Ольга Василевська-Смаглюк, яка працювала на каналі «1+1», що належить Коломойському.

Закон про банки та відкриття ринку землі — умови Міжнародного валютного фонду для нової програми допомоги Україні.

Закон про ринок землі Рада остаточно ухвалила під час засідання в ніч на 31 березня.

Поділитись: