Президент України Володимир Зеленський підписав банківський закон про неповернення націоналізованих банків колишнім власникам, необхідний для затвердження програми з Міжнародним валютним фондом.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Напередодні, 21 травня, закон підписав голова Верховної Ради Дмитро Разумков.

Закон №2571-д регулює повноваження Національного банку щодо виведення банків з ринку, визнання їх банкрутами. Також закон однозначно забороняє повернення націоналізованих банків колишнім власникам.

Через те, що закон стосується передусім ситуації з ПриватБанком, яким до націоналізації володів олігарх Ігор Коломойський, його також називають «антиколомойським».

Ухвалення цього закону є ключовою вимогою, яку Міжнародний валютний фонд поставив Україні для підписання кредитної програми. Раніше серед вимог було також ухвалення закону про ринок землі, який Рада схвалила у другому читанні 31 березня.

Нагадаємо, Верховна Рада України 13 травня проголосувала у другому читанні та в цілому так званий банківський закон, необхідний для продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом.

14 травня народний депутат Антон Поляков оскаржив в Окружному адміністративному суді Києва ухвалення банківського закону. Він є колишнім депутатом від «Слуги Народу», нині позафракційний, і подав до закону понад 6 тисяч правок.

Водночас глава Національного банку України Яків Смолій упевнений, що банківський закон повністю відповідає Конституції, а тому не буде скасований через суд.

Поділитись: