Голова Національного банку України Яків Смолій впевнений, що банківський закон, який унеможливлює повернення націоналізованих банків їхнім колишнім власникам, повністю відповідає Конституції.

Про це він сказав в інтерв’ю BBC.

Смолій розповів, що над законом працювала група представників різних інституцій, зокрема, міністерства фінансів, економіки, Офісу президента, Національного банку, а також міністерства юстиції.

«Супроводжував цей процес особисто міністр юстиції. Він твердить, що весь закон, усі правки, що були, все відповідає Конституції. Ми впевнені в тому, що все зроблено правильно», — сказав голова НБУ.

Водночас він додав, що спроби скасувати закон можуть бути.

«Ми довіряємо міністру юстиції і впевнені, що він професійно все це контролював», — підсумував Смолій.

Зазначимо, 14 травня народний депутат Антон Поляков оскаржив в Окружному адміністративному суді Києва ухвалення банківського закону. Він є колишнім депутатом від «Слуги Народу», нині позафракційний, і подав до закону понад 6 тисяч правок.

Нагадаємо, Верховна Рада України 13 травня проголосувала у другому читанні та в цілому так званий банківський закон, необхідний для продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Зазначимо, що ухвалення банківського закону є ключовою вимогою, яку Міжнародний валютний фонд поставив Україні для підписання кредитної програми на 5-8 мільярдів доларів. Раніше серед вимог було також ухвалення закону про ринок землі, який Рада схвалила у другому читанні 31 березня.

Розгляд земельного закону депутати також намагалися затягнути, внісши численні правки (загалом 4018 правок). Через це закон Рада розглядала майже 2 місяці.

30 березня Рада ухвалила у першому читанні так званий «антиколомойський» законопроєкт

Законопроєктом регулюються повноваження Національного банку щодо виведення банків з ринку, визнання їх банкрутами. Також закон однозначно забороняє повернення націоналізованих банків колишнім власникам.

Поділитись: