Народний депутат Антон Поляков оскаржує в Окружному адміністративному суді Києва ухвалення банківського закону, який гарантує безповоротність виведення банків з ринку.

Про це повідомили в пресслужбі Окружного адміністративного суду Києва.

Поляков просить суд визнати протиправними дії голови Верховної Ради Дмитра Разумкова щодо неналежної організації проведення позачергового пленарного засідання парламенту та порушення регламенту під час ухвалення так званого банківського закону.

Також депутат просить визнати протиправними дії голови фінансового комітету Данила Гетьманцева щодо не забезпечення дотримання регламенту Верховної ради під час розгляду та ухвалення рішень щодо банківського законопроєкту.

Нагадаємо, Верховна Рада України 13 травня проголосувала у другому читанні та в цілому так званий банківський закон, необхідний для продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Загалом до банківського законопроєкту подали рекордну кількість правок — понад 16 тисячТут розповідаємо, хто подав найбільше. Депутат Поляков теж є в переліку.

Зазначимо, що ухвалення банківського закону є ключовою вимогою, яку Міжнародний валютний фонд поставив Україні для підписання кредитної програми на 5-8 мільярдів доларів. Раніше серед вимог було також ухвалення закону про ринок землі, який Рада схвалила у другому читанні 31 березня.

Розгляд земельного закону депутати також намагалися затягнути, внісши численні правки (загалом 4018 правок). Через це закон Рада розглядала майже 2 місяці.

30 березня Рада ухвалила у першому читанні так званий «антиколомойський» законопроєкт

Законопроєктом регулюються повноваження Національного банку щодо виведення банків з ринку, визнання їх банкрутами. Також закон однозначно забороняє повернення націоналізованих банків колишнім власникам.

Поділитись: