Президент України Володимир Зеленський підписав закон про «Про розвідку», який Верховна рада схвалила 17 вересня. За цим законом в Україні з'являться органи та система розвідки, що є однією з умов для вступу України в НАТО.

Про підписання закону повідомили в Офісі президента. 

Зеленський підписав закон під час відвідання управління інформації Державної прикордонної служби України з нагоди 17-ї річниці створення розвідки ДПСУ. 

У червні цього року Україна також отримала статус члена Програми розширених можливостей. Цей статус допоможе Україні отримати доступ до нових програм налагодження сумісності зі збройними силами країн-членів Альянсу, а також обміну інформацією. Однак він не вплине на рішення Альянсу щодо членства нашої країни в ньому.

7 лютого 2019 року Україна також закріпила в Конституції курс на європейську інтеграцію та вступ до НАТО.

Що взагалі потрібно для вступу в НАТО?

Для вступу в НАТО кожна країна-кандидат має виконати так званий план дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) ㅡ програму з п'яти пунктів щодо впровадження. 

У цьому плані розглядаються політичні та економічні питання країни, її оборона та військовий потенціал, ресурси, безпека та правові питання. Претенденти на членство мають розробити річну національну програму за цими пунктами та вказати, які конкретно дії вживаються щодо проблем в країні.

У кожному з цих розділів визначені питання та механізми за допомогою яких країни можуть підготуватися до членства в НАТО. Однак цей список не є критеріями для отримання членства, а лише основою для розгляду членами Північноатлантичного альянсу, які і ухвалюють остаточні рішення.

Свою заявку на отримання плану дій щодо членства в НАТО Україна подала ще у 2008 році на саміті у Бухаресті. Нову заявку в уряді подавати не збираються, адже вважають стару досі чинною. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявляв, що «питання ПДЧ має бути технічним, а не політичним».

Поділитись: