Президент Володимир Зеленський готовий подумати над тим, щоби розпустити Верховну Раду, якщо її діяльність призведе до політичного колапсу в країні внаслідок нинішньої політичної кризи в державі.

Про це він заявив в ефірі програми «Свобода слова» на ICTV.

Так Зеленський відповів на запитання, чи готовий розпустити Раду, якщо вона не підтримає його законопроект щодо розпуску чинного складу Конституційного суду, або хоча б не заблокує його роботу.

«Я хочу, щоби цей парламент працював на державу, від реалізації нашого плану і тих висновків, які зроблять наші депутати, це теж буде залежати. Тому якщо це буде так, якщо це буде політичний колапс і реальний політичний конфлікт, і я побачу, що немає реальної підтримки у Верховній Раді, а, перш за все, у «слуг народу», якщо ми підемо в розріз, ми будемо виходити з цього кута навіть таким шляхом», — сказав він.

Також Зеленський нагадав, що депутати від «Слуги Народу» — це «нові» обличчя, які пройшли в Раду завдяки йому і підтримці суспільства. 

Законопроєкт Зеленського про КС

Президент 30 жовтня подав до Верховної Ради законопроєкт «Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства», яким пропонує звільнити весь склад Конституційного суду України та почати відбір нових суддів.

Водночас у Конституції немає пункту про звільнення суддів через рішення парламенту. Детальніше про це читайте тут.

Представник президента у Конституційному суді Федір Веніславський заявляв, що пропозиція Зеленського є «політико-правовим способом розв'язати кризу». Інакше — судді можуть заблокувати будь-які зміни до антикорупційного законодавства.

Що зробив Конституційний суд?

27 жовтня він на закритому засіданні визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність для чиновників та суддів у вигляді штрафу чи позбавлення волі за подання свідомо неправдивих відомостей у декларації.

Рішення КСУ ухвалив за поданням депутатів з «Опозиційної платформи — За життя» та «За майбутнє». Через цю ухвалу правоохоронці змушені будуть закрити всі справи щодо неправдивого декларування майна чиновниками.

Очільник Національного антикорупційного бюро Артем Ситник уточнив, що наразі таких справ понад 100, приблизно 20 вже розглядаються у судах. Він нагадав, що подібна історія вже була, коли Конституційний суд скасував відповідальність за незаконне збагачення, а справи про розкрадання посадовців закрили.

Поділитись: