Президент Володимир Зеленський звернувся до українців, які порушують умови обсервації і попередив про покарання за такі дії.

Про це він сказав у своєму зверненні, яке опублікував Офіс президента.

 «Тим громадянам, які ламають двері аеропорту, я можу сказати лише одне — держава не дозволить вам бути егоїстами. Якщо хтось не розуміє, що створює потенційний ризик для оточення, якщо комусь байдуже, то саме держава буде захищати здоров’я мільйонів інших громадян. Не вмовляннями і рекомендаціями, а жорсткими діями», — сказав Зеленський.

Також президент додав, що держава працює над тим, аби забезпечити місця для обов'язкової обсервації українців, які повертаються з-за кордону.

«Без неї повернення додому буде неможливим», — зазначив президент.

1 квітня заступник міністр внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що у Києві з обсервації у готелі «Козацький» втекли більш як 60 людей, які повернулись з-за кордону.

Зазначимо, нині за порушення умов обсервації передбачений штраф від 17 до 34 тисяч гривень. Якщо це призведе до зараження людей коронавірусом, їм може загрожувати до 3 років ув’язнення.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Нагадаємо, у ніч 30 березня в Україну прибули два евакуаційні рейси з Катару. На них повернулися 358 українців. Частина людей, які прилетіли з Дохи, довгий час відмовлялись відправлятися на обсервацію в готелі та написали заяву у поліцію, однак врешті погодилися. Евакуйованих розмістили у готель «Козацький», що у центрі Києва, та в ще один у Пущі-Водиці, під Києвом.

Усіх пасажирів, які прилетіли з Дохи, просили підписати документ про добровільну згоду на проведення обсервації. Підписавши документ, пасажири мали підтвердити, що їх поінформували про обсервацію та відмовитися від спілкування з медіа.

В МВС сказали, що нічого не знають про такий документ.

Ви можете робити разом з нами якісний контент і показати, що відбувається у різних регіонах України в умовах карантину. Знімайте відео з ваших міст, розповідайте, як переносите ізоляцію, чи є в аптеках маски, як ходить громадський транспорт — і надсилайте на адресу [email protected] з темою «Марафон». Ми покажемо ваші матеріали у прямому ефірі марафону «Хроніки коронавірусу», який випускаємо щодня о 8:00 та о 18:00.

Поділитись: