У Києві з обсервації у готелі «Козацький» втекли більш як 60 людей, які повернулись з-за кордону.

Про це заявив заступник міністр внутрішніх справ Антон Геращенко в етері телеканалу «112 Україна».

За його словами, це люди, яких спецрейсом повернули з Катару кілька днів тому. Геращенко пояснив, що вони змогли покинути обсервацію «через законодавчі неточності».

«Ми не можемо людей утримувати силою», — додав він.

При цьому заступник глави МВС підкреслив, що громадяни самі повинні розуміти свою відповідальність.

Зазначимо, за порушення умов обсервації передбачений штраф від 17 до 34 тисяч гривень. Якщо це призведе до зараження людей коронавірусом, їм може загрожувати до 3 років ув’язнення

Нагадаємо, у ніч 30 березня в Україну прибули два евакуаційні рейси з Катару. На них повернулися 358 українців. Частина людей, які прилетіли з Дохи, довгий час відмовлялись відправлятися на обсервацію в готелі та написали заяву у поліцію, однак врешті погодилися. Евакуйованих розмістили у готель «Козацький», що у центрі Києва, та в ще один у Пущі-Водиці, під Києвом.

Усіх пасажирів, які прилетіли з Дохи, просили підписати документ про добровільну згоду на проведення обсервації. Підписавши документ, пасажири мали підтвердити, що їх поінформували про обсервацію та відмовитися від спілкування з медіа.

В МВС сказали, що нічого не знають про такий документ.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

За останніми офіційними даними МОЗ, коронавірусом в Україні заразилися 669 людей, з них 17 померли, а 10 одужали.

Ви можете робити разом з нами якісний контент і показати, що відбувається у різних регіонах України в умовах карантину. Знімайте відео з ваших міст, розповідайте, як переносите ізоляцію, чи є в аптеках маски, як ходить громадський транспорт — і надсилайте на адресу [email protected] з темою «Марафон». Ми покажемо ваші матеріали у прямому ефірі марафону «Хроніки коронавірусу», який випускаємо щодня о 8:00 та о 18:00.

Поділитись: