Президент Володимир Зеленський заявив, що у найбільш резонансних справах, зокрема у справах Майдану та вбивства активістки Катерини Гандзюк, для покарання винних недостатньо його політичної волі, бо немає політичної волі правоохоронців.

Про це Зеленський сказав у своєму відоблозі.

Він заявив, що після вступу на посаду покликав керівників правоохоронних органів, аби обговорити найгучніші справи — справи Майдану, напади на журналістів, убивство Гандзюк та розкрадання в оборонці.

«І тут почалось: САП каже, в усьому винні НАБУ, НАБУ каже — у всьому винні САП, генпрокурор каже — була б політична воля, ми б вже всіх посадили. Я кажу — у нас є політична воля, щоби можна було безпечно жити в Україні і посадити всіх цих грабіжників, які дуже брудно заробляли на всіх цих справах. Є політична воля, немає тільки одного — немає часу. Давайте працювати», — розповів глава держави.

За словами Зеленського, керівники правоохоронних органів погодились, що «будемо працювати».

«Зараз вже пройшло півтора місяці. Я розумію тільки одне, що політичної волі моєї особистої недостатньо. Немає політичної волі у наших правоохоронних органів. Ну може у когось є, але завжди їм чогось не вистачає», — зазначив він.

Президент пообіцяв, що в такому випадку «буде робити все», аби таких правоохоронців в Україні не було.

Нагадаємо, Зеленський просив Верховну Раду звільнити генпрокурора Юрія Луценка, проте депутати не підтримали це рішення. 

Водночас на початку липня президента оновив керівництво Служби безпеки. 22 травня Зеленський призначив першим заступником глави СБУ голову політичної партії «Слуга народу» Івана Баканова.

Грицак та його заступники подали у відставку 20 травня.

Поділитись: