Президент Володимир Зеленський прокоментував розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета.

«Справа Шеремета складна й неоднозначна. Зараз у цій справі відповідальний Арсен Аваков. Якщо суд доведе, що люди (підозрювані — ред.), які зараз є, — вбивці, то вони сядуть у тюрму. Якщо ні — нестимуть відповідальність ті, хто довів справу до суду з цими невинними людьми», — зазначив Зеленський під час прес-конференції, присвяченої річниці президентства.

«Щодо Арсена Борисовича. Він не є моїм кумом, не є моїм близьким товаришем, навпаки у нього є близькі товариші, з якими я точно не товаришую. Чи потужний він міністр — так. Чи складана у нас зараз ситуація? Вважаю, так. Але його сьогоднішня відповідальність — справа Шеремета, він почав цю справу, він повинен довести її до кінця», — сказав президент.

Він зазначив, що готовий нести будь-яку відповідальність, але не за слідство. 

«За нього відповідальність несуть ті, хто його веде. Я хочу, щоб ми знайшли вбивць Шеремета і щоб вони сіли за ґрати. Але президент не може впливати на суд і на слідство. Якщо були помилки слідства чи щось спровоковано, я готовий робити кадрові висновки там, де я можу впливати», — підсумував глава держави.

Нагадаємо:

  • 12 грудня глава МВС України Арсен Аваков заявив про затримання фігурантів у справі Шеремета.
  • Згодом поліція дала брифінг, правоохоронці назвали підозрюваних у справі щодо вбивства журналіста Павла Шеремета. Це військова медсестра Яна Дугарь, дитячий хірург в Охматдиті Юлія Кузьменко, музикант і доброволець Андрій Антоненко. Також у справі фігурує подружжя ветеранів війни на Донбасі Інни та Владислава Грищенків, відомих за прізвиськами «Пума» і «Буча».
  • Офіційно про підозри повідомили тільки першим трьом. 13 грудня суд обрав їм запобіжні заходи: Дугарь відправили під цілодобовий арешт, а Кузьменко й Антоненка — під варту. Грищенкам не оголосили офіційних підозр у справі Шеремета, оскільки наразі вони фігурують лише як особи, які можуть володіти певною інформацією.
  • Слідство вважає, що організатором убивства Шеремета був Антоненко. Начебто захопившись радикальними націоналістичними настроями, він вирішив створити організоване збройне угруповання, щоб вчинити вбивство Павла Шеремета. Антоненко долучив до групи Юлію Кузьменко та Яну Дугарь.

Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016-го о 7:45 ранку внаслідок вибуху машини. Він їхав на ранковий ефір своєї програми. Розслідування убивства Шеремета високопосадовці публічно називали «справою честі», утім понад 3,5 роки попри численні експертизи, допити понад 1000 осіб, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайтів, у справі про вбивство Шеремета не було жодного офіційного підозрюваного.

Поділитись: