Зеленський ввів санкції проти 55 банків з Росії та окупованого Донбасу й Криму
Президент Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 18 червня про введення санкцій проти 55 фінансових установ у Росії та на окупованому Донбасі й Криму. Обмеження діятимуть принаймні три роки.
Про це повідомила пресслужба Офісу президента.
Зокрема, під санкції потрапили «Газпром Банк», «Банк Москви», «Байкал Банк», «Сбєрбанк», акціонерний банк «Росія», а також «Центральний Республіканський Банк "ДНР"», «Державний банк "ЛНР"» тощо.
Щонайменше на три роки забороняється здійснювати будь-які фінансові операції, які передбачають переказ коштів або виведення капіталів за межі України на користь пов’язаних з банками осіб.
У додатках до рішення вказано, що санкції накладають також на засновників АТ «Севастопольський морський банк» — Лідію та Олександра Анненкових. Їхні активи заблокують, а їм забороняють брати участь у приватизації та в'їзд на територію України.
Крім того, під санкції потрапив судовий пристав-виконавець так званого Управління Федеральної служби судових приставів по Республіці Крим Роман Святий. Його активи також заблоковані, а йому заборонений в'їзд в Україну.
Рада нацбезпеки та оборони на засіданні 18 червня запровадила санкції проти російсько-українського бізнесмена Павла Фукса. За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, Фукс, як показали перевірки, причетний до незаконного отримання ліцензій на видобуток корисних копалин в Україні.
Також санкції наклали проти українського олігарха Дмитра Фірташа. За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, вони пов'язані з участю Фірташа у титановому бізнесі і постачанням сировини до РФ, яка потрапляла там на військові підприємства.
Самі Фірташ та Фукс заперечують звинувачення РНБО, через які на них наклали санкції. Фукс навіть заявив, що подасть до суду через рішення.
В указі Зеленського про введення санкцій проти банків бізнесмени не згадуються.
- Поділитися: