Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт зі змінами до бюджету на 2020 рік, у якому пропонує додати 2 мільярди гривень до доходів бюджету, які мають спрямуватися на Фонд розвитку підприємництва.

Відповідний законопроєкт з'явився на сайті Верховної Ради.

«Зокрема, передбачається збільшити надходження до спеціального фонду державного бюджету за рахунок коштів від дострокового погашення векселів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на 2,0 млрд грн та спрямувати їх у відповідних обсягах на нову бюджетну програму «Фонд розвитку підприємництва»», — йдеться у пояснювальній записці президентського законопроєкту.

Метою створення Фонду розвитку підприємництва у законопроєкті називають стимулювання виробництва, експорту, імпортозаміщення, а також розвитку високотехнологічного виробництва, енергоефективності та запровадження інновацій.

Профінансувати Фонд розвитку підприємництва планують з виплат Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, який має достроково погасити векселі Міністерства фінансів.

«У 2020 році в разі додаткових надходжень коштів від дострокового погашення векселів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб їх можна буде спрямувати на розвиток підприємництва у відповідних обсягах», — йдеться у пояснювальній записці.

Зеленський сподівається, що створення Фонду розвитку підприємництва стимулюватиме створення нових робочих місць та повернення трудових мігрантів назад до України.

Також Зеленський анонсував запуск програми «Повертайся та залишайся», в межах якої планують видавати дешеві кредити на створення власного бізнесу. На ці цілі планують витратити 5 мільярдів гривень, які розподілять через Німецько-український фонд.

Нагадаємо, що зазначену програму анонсував президент Володимир Зеленський 3 грудня. В її межах пропонують видавати кредити під:

  • 5% для нового або діючого бізнесу, який створить мінімум 2 робочих місця;
  • 7% для нового або діючого бізнесу, з виручкою до 25 мільйонів гривень на рік, який не створює робочих місць. При цьому, за кожне створене робоче місце такі підприємства зможуть зменшити розмір кредитної ставки на 0,5 відсоткового пункта;
  • 9% для діючого бізнесу з виручкою 25-50 мільйонів гривень на рік для розширення власної справи.

Раніше в уряді повідомили, що програма «Повертайся та залишайся» запрацює з 1 лютого.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile