Президент України Володимир Зеленський 17 вересня зустрівся з віце-президентом Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) Аланом Пію.

Як повідомили в Офісі президента, Зеленський розповів, що український уряд працює над моделлю земельної реформи і висловив сподівання, що вона буде ухвалена до кінця року.

«Президент підкреслив, що ці ініціативи прискорять економічне зростання, лібералізують економіку, створять можливості для системних інвестицій. І Україна розраховує на підтримку ЄБРР у залученні стратегічних іноземних інвесторів», — ідеться у повідомленні.

Зеленський очікує, що в наступні 2-3 роки ЄБРР наростить інвестиції до більш ніж 1 млрд євро на рік і зробить їх більш конкурентоспроможними для приватного сектору в Україні, передусім у питанні вартості капіталу.

Також зазначається, що Зеленський запросив представників ЄБРР взяти участь у інвестиційному форумі, який відбудеться у Маріуполі наприкінці жовтня 2019-го.

Останні 5 років розмови про земельну реформу були майже щороку, але реформа так і не була проведена. У проєкті бюджету на 2020 рік передбачено 4,4 мільярда гривень на запуск земельної реформи в Україні. Наразі уряд розробляє план скасування мораторію на продаж сільськогосподарської землі в Україні. Запровадити ринок землі та ухвалити відповідний законопроєкт уряду та парламенту доручив президент Володимир Зеленський. Закон про ринок землі має бути готовим та ухваленим до 1 грудня 2019 року.

Поділитись: