Спільний форум регіонів України та Білорусі перенесли на 2021 рік, а візит президента України Володимира Зеленського скасовано.

Про це в інтерв'ю виданню «Україна-Бізнес» повідомив посол Білорусі в Україні Ігор Сокол. 

За його словами, ініціатором перенесення Форуму була українська влада. Він зазначив, що половина регіонів України вже погодилися взяти в ньому участь і повідомила про це білоруській стороні.

Сокол також каже, що «опрацьовувався візит Зеленського», який тепер взагалі скасовано. Він нарікає на те, що рішенням української сторони була перекреслена практично вся спільна підготовча робота.

«Постраждають в першу чергу економіки наших країн, зв’язки між регіонами й між простими людьми. Руйнувати легко, будувати набагато важче. Якщо керівництво України поставило відносини "на паузу", значить, продовжимо спілкуватися з областями, містами, сільськими радами, бізнесом. Ми до цього готові», — сказав Ігор Сокол. 

Міжнародні відносини «на паузі»

Наприкінці серпня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна на державному рівні припинила всі контакти з Білоруссю через політичну кризу в країні. Відносини обіцяють відновити, коли це не шкодитиме репутації України.

Що зараз між Україною і Білоруссю?

Після виборів президента в Білорусі, які, очевидно, були сфальсифіковані Олександром Лукашенком, відносини Києва та Мінська суттєво охололи. Наприклад, спочатку президент Володимир Зеленський порадив Лукашенку провести нові вибори з незалежними спостерігачами, але в МЗС Білорусі нервово відреагували на цю пораду.

Ще гіршими відносини стали після того, як Лукашенко видав затриманих «вагнерівців» Росії, а не Україні. 

23 вересня після інавгурації Лукашенка Україна офіційно заявила, що не визнає його легітимним президентом. 

Поділитись: