Зеленський сказав Сі Цзіньпіну про плани звільнити Крим та закликав не допомагати росії зброєю

Президент Володимир Зеленський у розмові із главою Китаю Сі Цзіньпінем наголосив, що Україна має відновити суверенітет і територіальну цілісність у межах міжнародно визнаних кордонів 1991 року, включно з нині окупованим Кримом.
Про це повідомляє Офіс президента.
26 квітня лідер Китаю Сі Цзіньпін вперше з початку повномасштабного вторгнення поговорив телефоном із президентом Зеленським. Розмову ініціювала українська сторона. Їй передували неодноразові заклики України про особисту розмову глав країн. А також — скандал з китайським послом, який поставив під сумнів суверенітет країн колишнього СРСР та приналежність Криму Україні.
Як зазначає ОП, Зеленський під час розмови сказав Сі Цзіньпіну, що ситуація на фронті складна, але Україна і надалі звільнятиме свою землю.
«Ми не починали цієї війни, але маємо відновити суверенітет і територіальну цілісність нашої держави. У межах міжнародно визнаних кордонів 1991 року. Включно з Кримом. Це цілком відповідає цілям і принципам Статуту ООН», — сказав Зеленський.
Зеленський наголосив, що не може бути жодного миру за рахунок територіальних компромісів. Також президент України виклав зміст української «формули миру» та розповів про дипломатичну роботу з організації Глобального саміту миру.
Також Зеленський наголосив, щоб усі держави утримувалися від підтримки росії у війні, зокрема військово-технічного співробітництва та постачання зброї.
«Будь-яку підтримку — навіть часткову — росія конвертує у продовження своєї агресії, у свою подальшу відмову від миру. Чим менше підтримки отримує росія, тим швидше закінчиться війна і в міжнародні відносини повернеться спокій», — підкреслив Зеленський.
Що відповів Сі Цзіньпін?
Згідно із повідомленням МЗС Китаю, Сі Цзіньпін говорив, що війна росії проти України (яку у Китаї називають «українською кризою») «впливає на міжнародний ландшафт».
Сі заявив, що Китай завжди стоїть на боці миру, а його основна позиція полягає в сприянні мирним переговорам. Він висловив свої пропозиції, що потрібно зробити, зокрема міжнародному співтовариству.
У Китаї наголосили, що це не вони створили «українську кризу» і не є її стороною.
«Як постійний член Радбезу ООН і відповідальна велика країна, Китай не буде сидіти склавши руки, не підливатиме масла у вогонь і тим більше не використовуватиме ситуацію для власної вигоди. Все, що робить Китай, — відкрито. Діалог і переговори — єдиний життєздатний шлях вперед. У ядерних війнах немає переможців», — йдеться у заяві МЗС Китаю.
Там заявили, що у ядерному питанні всі зацікавлені сторони повинні зберігати спокій, виявляти стриманість та спільно врегулювати кризу: «Оскільки раціональне мислення та голоси зараз зростають, важливо скористатися можливістю та створити сприятливі умови для політичного врегулювання кризи».
У Китаї зазначили, що надіслали Україні кілька партій гуманітарної допомоги та продовжать надавати допомогу «в міру своїх можливостей».
- Поділитися: