Президент Володимир Зеленський підписав закон № 831-ІХ, який вносить зміни до Податкового кодексу та звільняє виробників кіно та відеоконтенту від сплати ПДВ за експорт своїх послуг. Про це повідомляє пресслужба Офісу глави держави.

Підписаний Зеленським закон Верховна Рада ухвалила 21 липня. Він змінює один із пунктів Податкового кодексу, яким звільнить від оподаткування експорт послуг із виробництва й компонування фільмів і відеоконтенту (тобто анімаційних роликів, реклами, комп’ютерної графіки, телепрограм тощо).

На практиці це означає, що виробники відео, які роблять замовлення для іноземних компаній чи організацій, не будуть сплачувати ПДВ за їхнє виконання — а отже, заощаджуватимуть свої кошти.

Крім того, від оподаткування звільняються і субсидії, передбачені законом «Про державну підтримку кінематографії». Але лише для нерезидентів України.

Що там ще з підтримкою кіно- й відеовиробництва в Україні?

У листопаді 2017 року набув чинності вже згаданий закон «Про державну підтримку кінематографії в Україні». Таким чином, до 1 січні 2023 року закон звільняє від податку на додану вартість (ПДВ) українське кіновиробництво і скасовує митні збори при ввезенні в Україну кінопродукції.

Крім того, держава підтримує кіновиробників через дві державні установи: Держагентство з питань кіно та Український культурний фонд. У межах кожної з них відбуваються пітчинги, на які можуть податися виробники кіно, аби претендувати на державне фінансування.

Із 30 липня УКФ розпочав програму «Культура в часи кризи: інституційна підтримка» вартістю 500 мільйонів гривень. Із них 100 мільйонів передбачається на фінансування аудіовізуального мистецтва, а саме кіновиробництва, розповсюдження та демонстрування фільмів.

Поділитись: