Новообраний президент Володимир Зеленський тепер офіційно президент України.

Він склав присягу народу України та затвердив текст присяги своїм підписом. Також Зеленському вручили посвідчення президента та національні символи: знак, гербову печатку та булаву.

Зеленський виголосив свою першу промову як глава держави:

«Після виборів мій шестирічний син сказав: «Па, я по телевізору бачив, кажуть, що Зеленський президент. Значить, я теж президент». Тоді це виглядало, як дитячий жарт. Тепер це виглядає як істина. Тому, що кожен з нас президент, не ті 73%, які за мене проголосували, а всі 100% українців. Це — наша спільна відповідальність.

Це не моя, це наша спільна перемога, і це наш спільний шанс, за який ми несемо спільну відповідальність. І щойно не тільки я приніс присягу. Кожен з нас поклав руку на Конституцію і кожен з нас присягнув на вірність Україні.

Уявіть собі ці гучні заголовки: президент не платить податки, президент проїхав на підпитку, президент потихеньку краде. Усі ж так роблять. Ви згодні, що це ганьба. Ось що я маю на увазі, коли кажу, що кожен з нас президент. Відсьогодні кожен з нас несе відповідальність за те, що може зробити на своєму місці. Європейська країна починається з кожного. Так, ми обрали шлях до Європи, але Європа не десь там, Європа ось тут. І коли Європа буде ось тут, вона буде в Україні. І це наша спільна мрія. Але у нас є і спільний біль. Кожен з нас загинув на Донбасі. Кожного дня ми втрачаємо кожного з нас і кожен з нас переселенець. Та, хто втратив власний дім і ті, хто відчинивши двері свого дому, розділивши цей біль. І кожен з нас заробітчанин. Ті, хто не знайшов себе вдома. ті, хто не знайшов себе вдома, а знайшов себе на чужині. Ми всі українці. Від Ужгорода до Луганська, від Чернігова до Житомира... Ми всі Українці. І ми маємо бути єдині. І сьогодні я звертаюсь до всіх українців у світі. Нас 65 мільйонів. Тих, кого народила українська земля в Європі, Азії, Америці. Ви нам дуже потрібні. Усім, хто готовий будувати нову сильну успішну Україну я з радістю надам громадянство!

Ви повинні їхати в Україну не в гості, а додому. Ми чекаємо на вас. Сувенірів везти не потрібно. Привезіть свої знання, свій досвід. Скептики скажуть, що це неможливо. А може це і є наша національна ідея. Об’єднавшись, зробити неможливе. Згадайте, будь ласка, збірну Ісландію на чемпіонаті Європи, коли дантист, прибиральник билися і зробили те, у що ніщо не вірив. І це наш шанс. Ми повинні стати ісландцями у футболі, японцями у технологіях, ізраїльтянами у здатності боронити свою землю, незважаючи на будь-які розбіжності. В наше найперше завдання – припинення вогню на Донбасі.»...

«Я готовий втрачати свою популярність, свої рейтинги. Я готовий втратити свою посаду, щоб тільки настав мир.

Мене часто питали: а на що ви готові заради припинення вогню. Дивне питання. А на що готові ви, українці, заради життя близьких вам людей? Можу запевнити: задля того, щоб наші герої більше не гинули, я готовий на все. Я готовий втрачати свої рейтинги, популярність, свою посаду, аби настав мир. Не втрачаючи наші території. Ніколи. Історія несправедлива. Не ми почали цю війну, але нам цю війну закінчувати. І ми готові до діалогу але, я уверен, что первим шагом для начала этого диалога будет возвращение украинских пленных.

Наш наступний виклик – це повернення втрачених територій. Чесно кажучи, мені здається, що це не зовсім коректно, бо неможливо повернути те, що й так наше по праву. І Крим і Донбас – це наша земля. І сьогодні ми повинні, я певен, що вони нас чують, вони мають повернути свою свідомість. Ми всі українці. Українець – це не в паспорті. Українець – це в серці. Я точно це знаю. Я готовий захищати Україну, наших героїв. Не буває сильної армії там, де армія не відчуває, що влада поважає їх. Це гідне і стабільне фінансове забезпечення, житлові умови, законні відпустки для вас. Потрібно не розповідати про стандарти НАТО, а творити ці стандарти. Безумовно, окрім війни є ще дуже багато бід, які роблять українців нещасливими: тарифи, зарплати та пенсії. Це медицина, дороги, які ремонтуються тільки у чиїйсь уяві.

Дозвольте мені зараз процитувати одного американського актора, який став класним американським президентом: «Уряд не має вирішувати наших проблем. Уряд і є нашою проблемою». Це просто цитата. І я не розумію, чесно кажучи, наш уряд, який тільки розводить руками. Ви можете взяти аркуш і ручку і звільнити свої місця для тих, хто буде думати про наступне покоління, а не про наступні вибори. І моє обрання доводить, що громадяни втомились від досвідчених системних політиків. Ми збудуємо країну інших можливостей, де всі рівні перед законом, де є чесні прозорі правила гри. Для цього повинні прийти люди, які будуть служити народу.

Я дуже хочу, щоб у ваших кабінетах не було моїх портретів, бо президент – не ікона, не портрет. повісьте туди фотографії своїх дітей, і дивіться їм в очі перед кожним рішенням.

Я можу багато чого сказати, але українці хочуть дій, а не слів. Шановні депутати, ви призначили самі інавгурацію в понеділок, робочий день. Я бачу в цьому плюс. Це значить, що сьогодні вечірок не буде, ми маємо працювати. Тому я прошу вас прийняти закон про скасування депутатської недоторканності, про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, багатостраждальний виборчий кодекс і зробіть відкриті списки. Прошу звільнити з посад голову СБУ, ГПУ, міністра оборони. Ц це далеко не все, що ви можете зробити. У вас на це буде 2 місяці. Зробіть це і повісьте медалі собі. Непогані бали на дострокові парламентські вибори. Я розпускаю Верховну Раду 8 скликання. Слава Україні!

І дякую вам. На останок, дуже коротко. Дорогий народе, протягом свого життя я намагався зробити все, щоб українці посміхались. Це була не тільки моя робота, це була моя місія. Наступні 5 років я зроблю все, щоб ви не плакали».

Громадське вело пряму трансляцію з інавгурації.

Нагадаємо, 19 травня Петро Порошенко востаннє на посту звернувся до громадян України і побажав успішного президентства новообраному главі держави.

Шоумен, лідер «Кварталу 95» Володимир Зеленський 21 квітня переміг на виборах президента, різниця між Зеленським і Порошенком у другому турі склала понад 48% голосів. 

Явка виборців склала 62,07%. Для порівняння у першому турі явка виборців становила 62,8%.

Зеленський за підсумками другого туру переміг у всіх регіонах України, окрім одного — Львівської області.

Поділитись: