На відкритті Міжнародного економічного форуму в Києві 8 листопада президент Володимир Зеленський закликав іноземних партнерів інвестувати в Україну, порівнявши країну з алмазом.

«Україна — це алмаз, який потребує огранки з внутрішніх реформ та зовнішніх інвестицій, щоб стати справжнім діамантом не тільки в серці Європи, а у всьому світі. Я, як президент, гарантую, що особисто готовий захищати кожну вашу інвестицію, кожну вашу копійку, яку ви вкладаєте в кожного нашого українця», — зазначив Зеленський.

Звертаючись до учасників форуму, президент згадав про те, що українці створили перший вертоліт, ракетний двигун, прообрази рентгену, найбільший у світі літак та долучилися до створення PayPal та WhatsApp.

«Люди є нашим найбільшим капіталом. Це Made in Ukraine, яким ми пишаємося і який надає нам конкуренту перевагу. Економічне зростання у світі переважно стає шляхом інновацій. Українці дуже талановиті, працьовиті, сміливі, амбітні, креативні — це те, що потрібно вашим інвестиціям. Інвестуйте в українців, молодь, малий і середній бізнес, стартапи», — додав Зеленський.

За словами президента, за 28 років незалежності Україна стала «економічним андердогом» через «імітацію важливих реформ», але нова влада не згодна з таким статусом.

«Ми чудово розуміємо, що нам потрібно. Це рівні правила для всіх, очищення судової системи, подолання корупції, діджиталізація процесів, реформа освіти, відповідно до викликів 21 століття, суттєво важливі для економіки закони, навіть якщо вони непопулярні», — підкреслив Зеленський.

Раніше Зеленський повідомляв, що запропонує представникам великого бізнесу інвестувати у відновленні інфраструктури Донбасу. Під час зустрічі з бізнесом 20 червня Зеленський заявив, що українські олігархи погодилися профінансувати відновлення Донбасу та взяли на себе конкретні сектори відбудови. Щодо Коломойського Зеленський сказав: «Пан Ігор Коломойський буде вкладати дуже великі гроші у відновленні інфраструктури Донбасу, але він про це ще не знає». Однак Коломойський повідомив, що нічого не знає про план Зеленського з відновлення Донбасу і нагадав, що за рішенням британського суду його активи заморожені, і він може використовувати лише 20 тисяч фунтів стерлінгів на тиждень: «На залишок від 20 тисяч фунтів на тиждень можу пофарбувати ларьок або два».

Обсяги інвестицій в Україну у першому кварталі 2019 року склали 800 мільйонів доларів. Водночас обсяги переказів українських заробітчан за 2018 рік склали 14 мільярдів доларів

Поділитись: