Зеленський відреагував на нові затримання кримських татар в анексованому Криму
Президент України Володимир Зеленський відреагував на нові затримання кримських татар російськими силовиками в анексованому Криму.
Свою реакцію він опублікував у Twitter.
Президент пов’язує їх із початком роботи «Кримської платформи».
«Окупанти в Криму знову вдаються до переслідувань кримських татар. У їхніх будинках відбуваються чергові обшуки та затримання. Уже забрали Нарімана Джеляла, першого заступника голови Меджлісу. Так РФ реагує на початок роботи Кримської платформи», — наголосив президент.
Він заявив, що всі затримані повинні бути звільненими.
Водночас міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков наголосив, що за протягом останніх днів в анексованому Криму здійснено 5 незаконних обшуків і низку затримань. Місцеперебування двох людей — Ельдара Одаманова (1982 р.н.) та Азіза Ахтемова (1996 р.н.) досі не відоме.
Міністр вважає, що відмова Росії звільнити захоплених людей — це підстава посилити міжнародні санкції проти неї.
Що передувало?
Про нові затримання у Криму стало відомо 4 вересня. У Міністерстві закордонних справ України раніше вже висловили протест через незаконні обшуки та затримання жителів тимчасово окупованого Криму 3 і 4 вересня.
Російські силовики вранці 3 вересня затримали Ельдара Одаманова, а вночі 4 вересня — Азіза Ахтемова, Асана Ахметова та Шевкета Усеїнова. Вранці ж затримали Джеляла. Дипломати вимагають звільнити цих 5 людей, а також інших незаконно утримуваних громадян України.
Українська прокуратура Криму відкрила кримінальні справи через обшуки та затримання Джеляла. За даними прокурорів, напередодні російські силовики провели обшуки у ще двох кримських татар, де вони зараз — невідомо.
Кримінальну справу відкрили за ч. 2 ст. 162 (порушення недоторканності житла) та ч. 2 ст. 146 Кримінального кодексу України (незаконне позбавлення волі). Санкція статті передбачає позбавлення волі до п’яти років.
Що таке Кримська платформа?
Це міжнародний майданчик з обговорення шляхів деокупації Криму. За задумом, платформа функціонуватиме на чотирьох рівнях: глав держав, міністрів закордонних справ, парламентів та експертних кіл.
У Росії ж, коментуючи Кримську платформу, заявляли, що вважають усі зусилля Києва щодо повернення Криму нелегітимними та сприймають їх як «загрозу агресії проти двох суб'єктів Російської Федерації».
До першого саміту долучилися 46 делегацій із різних країн та представники міжнародних організацій. Зокрема, вісім країн представлені на рівні президентів.
- Поділитися: