Президент України Володимир Зеленський виступив на ІТ-конференції iForum із промовою, Київ, 23 травня 2019 року
Фото:

Адміністрація президента України

Президент Володимир Зеленський 23 травня виступив на ІТ-конференції iForum із промовою «Гарант Інновацій: створюємо майбутнє разом». Тезово розповідаємо, про що він говорив.
  • Я хочу перепросити за рамки. Думаю, рамки, які з’явилися тут — це дуже символічно. Упевнений, що серед вас є людина, яка точно придумає альтернативу цим рамкам... Це дуже непоганий старатап. Даю вам слово, як президент — досі не можу до цього звикнути, — що я буду першим замовником. Тому хтось може розбагатіти.
  • В принципі чиновники, політики і інновації — це два різні абсолютно світи. Це якась катастрофа. Зазвичай чиновники використовують чотири слова: інновація, діджиталізація (ну хто може вимовити звичайно), гіперлуп і Ілон Маск. І після цих слів вони зазвичай говорять: «Ми все сказали це і треба щось міняти». Я вам скажу як людина, навіть не як президент: я особисто один нічого не можу поміняти в плані інновацій, в плані діджиталізації, ми зможемо зробити це тільки разом. Не випадково девізом нашої кампанії було: «Зробимо це разом». Це правда, тому що у вас у всіх в мозку трохи більше, ніж у мене ... ні, ну щось у мене звичайно є.
  • Я точно не хочу сьогодні вам обіцяти золоті гори, що ми зробимо тисячу заводів Tesla протягом п’яти років, у нас буде гіперлуп між цими заводами, а Ілон Маск буде розрізати стрічку і буде міністром інновацій. Хоча щодо останнього, можливо, домовимося.
  • Гутенберг свого часу перевернув епоху. Чувак порвав епоху. Красунчик. Але сьогодні ми живемо у світі, де такі відкриття, які розривають світ, стаються по кілька на рік. І я щасливий жити в цей час.
  • Ми вкладаємося в медицину лікування хвороб, а чуваки і дівчата вони своїми мізками вкладаються в превентивну медицину. І це і є новаторство.
  • Відсутність електромереж може привести в бік відновлюваної енергетики, відсутність банківської інфраструктури може призвести до цифрового банкінгу, відсутність транспортної логістики — треба йти до дронів. Що нам заважає? Справді таке відчуття, що люди, які нам заважають, їх потрібно назвати — що. Таке відчуття, що у нас імунітет до майбутнього. А це неправда. Я впевнений, що ви кожен день творите великі речі, але наші чиновники й політики абсолютно цим не користуються.
  • Що таке інновації взагалі? Як силовик зможе вас шантажувати, якщо документи цифрові? Як хтось зможе внести зміни в якийсь реєстр, якщо реєстр на блокчейні? Це неможливо. Мені подобається підхід Apple, коли кращих співробітників збирають в спеціальній кімнаті — у них імунітет, вони дбають, щоб у зародку не вмерла жодна геніальна ідея. Вони здатні побачити й розпізнати цю ідею. Їхнє головне завдання на порядку денному — яку галузь Apple може розірвати технологічно сьогодні. Я б дуже хотів, щоб ми це змогли з вами створити разом.
  • Ми хочемо низьких тарифів? Треба менше бла-бла-бла. Треба тягнутися до інновацій у відновлюваній енергетиці. Ми хочемо екотранспорт? Нам треба насамперед розширювати інфраструктуру для електромобілів і безпілотників.
  • Є звіт ООН щодо розвитку електронного уряду за 2018 рік. Ми сьогодні програємо Казахстану, Білорусі, Узбекистану, Грузії, Молдові, країнам Балтії та агресору (РФ). За індексом людського капіталу ми програємо лише РФ, Білорусі та Естонії. Тобто річ не в людях, річ у системі.
  • Можете вважати мене наївним мрійником, але ми хочемо зробити країну в смартфоні, уряд в смартфоні і здійснити впровадження 4-х рівнів: інформація про державу — 1-й рівень, комунікація з державою — 2-й рівень, транзакції з державою — 3-й рівень, залучення в управління державою — 4-й рівень.

Позаштатний радник президента Михайло Федоров анонсував перше діджитал-впровадження команди Зеленського.

«З понеділка ми запускаємо проект «Ліфт», де кожна людина зможе залишити резюме про себе, відгукнутися на вакансію в нашій команді, розповісти ідеї й відправити готовий продукт. За цим онлайн-проектом буде закріплена окрема структура, конкретні люди, які будуть аналізувати інформацію, давати зворотний зв’язок і впроваджуватиме це в ключові департаменти без великої бюрократії й в обхід усього іншого. З понеділка всі ваші ідеї, які стосуються IT, ви зможете презентувати», — розповів Федоров.

Нагадаємо, 20 травня Володимир Зеленський офіційно вступив на посаду президента України. Під час промови шостий президент заявив, що розпускає парламент.

Поділитись: