Зеленський виступив на Радбезі ООН. росія виступала проти — заявляла, що він має бути присутнім особисто

Президент Володимир Зеленський виступає на засіданні Радбезу ООН, 24 серпня 2022 року
Президент Володимир Зеленський виступає на засіданні Радбезу ООН, 24 серпня 2022 рокуСкриншот

Президент Володимир Зеленський виступив на засіданні Ради безпеки ООН в онлайн—форматі. російська сторона виступала проти цього: заявляла, що за правилами він має бути присутнім особисто, і скаржилася на «подвійні стандарти».

Про це йдеться в онлайн-трансляції засідання.

Представник рф у Радбезі ООН Василь Небензя заявив, що росія загалом не проти участі Зеленського у засіданні, але процедура вимагає, що він має бути фізично присутнім у залі. Попри очевидні причини, чому президент України не здійснює міжнародні візити, російська сторона скаржилася на «подвійні стандарти».

Небензя наголосив, що Зеленський здійснює робочі візити в межах України та навіть бере участь у фотосесіях, а міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба їздив за кордон.

Попри скарги росії більшість учасників засідання погодилися на участь Зеленського в онлайн-форматі. Під час свого виступу президент України наголосив, що російська агресії проти України повпливала на кризи у світі, зокрема продовольчу.

Він наголосив, що окупаційні війська мають припинити ядерний тероризм, вивести свої війська з території Запорізької АЕС та української території загалом. Зеленський також нагадав про необхідність направлення місії ООН для розслідування вибуху в Оленівській колонії, де були вбиті десятки українських військовополонених.

«Немає таких воєнних злочинів, які російські окупанти ще не вчинили на території України. Якщо росію не зупинити зараз перемогою України, ці російські вбивці опиняться в інших країнах. Сліди російських воєнних злочинів повсюди, і ми маємо всі об'єднатися та діяти рішуче», — сказав Зеленський.

Доповнено. Окрім того, президент України запропонував провести у 2023 році «Саміт Майбутнього» під егідою ООН на території України. За його словами, «було б символічно провести цей саміт в Україні, в країні, де вирішується, чи буде майбутнє взагалі. Це питання вирішується також на Запорізькій АЕС, у наших морських портах, на Донбасі, в Криму».