Переможець на виборах президента України Володимир Зеленський заявив, що Росії не варто даремно витрачати час на спроби спокусити громадян України паспортами РФ.

Про це новообраний глава держави написав на своїй сторінці у Facebook.

«Я би не радив російській владі даремно витрачати час, намагаючись спокусити громадян України паспортами РФ» — зазначив Зеленський.

Водночас, він припустив, що можливо, ті, хто досі перебуває під впливом пропаганди, захоче отримати російський паспорт, а хтось, можливо, зробить це заради заробітку або ховаючись від кримінальних розслідувань.

Він акцентував увагу на тому, що відмінність України від РФ полягає в тому, що українці мають у своїй країні свободу слова і вільні ЗМІ і інтернет.

«Тому ми прекрасно знаємо, що російський паспорт надає насправді», — наголосив Зеленський.

На його думку, російський паспорт передбачає можливість бути заарештованим за мирний протест, не мати вільних і конкурентних виборів, взагалі забути про наявність природних прав і свобод людини.

«Тому не варто розраховувати, що багато українців захочуть стати «новою нафтою», на яку влада Росії намагається перетворити власний народ», — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо:

  • 28 квітня президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ думає над наданням російського громадянства за спрощеною процедурою всім українцям, а не лише жителям окупованих територій Донецької та Луганської областей.
  • 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання громадянства РФ для мешканців окупованих Росією територій Донецької і Луганської областей. Помічник президента РФ Владислав Сурков назвав це рішення «справедливим та неминучим», а «очільники ДНР» та «ЛНР» подякували за нього.
  • 25 квітня в українському уряді повідомили, що Росія готується провести верифікацію пенсіонерів Донбасу та внести їх до переліку отримувачів пенсійних виплат.
  • Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав жителів самоназваних «ДНР» та «ЛНР» не отримувати російські паспорти та назвав крок Росії новим «паспортним» етапом окупації Донбасу.
  • На заклик України Радбез ООН 25 квітня зібралось на екстрене засідання через видачу російських паспортів жителям окупованого Донбасу, але там не ухвалили жодного рішення.
Поділитись: