Президент Володимир Зеленський переконаний, що замовники та організатори протестів у Нових Санжарах проти евакуйованих з Уханя українців та іноземців понесуть відповідальність.

Про це він сказав у зверненні до українців.

Зеленський привітав евакуйованих українців із поверненням, а також подякував за роботу екіпажу літака, журналістам, які супроводжували групу, працівникам міністерств закордонних справ, охорони здоров'я, внутрішніх справ.

«У наступні два тижні ми маємо з честю пройти іспит на зрілість. Маємо зберігати холодну голову та відкрите серце. Довіряти не гучним заголовкам та фейкам, а логічному мисленню та здоровому глузду. Пам’ятаймо, що найстрашніший вірус – це вірус ненависті», — сказав Зеленський.

Він додав, що винні у нагнітанні ситуації щодо евакуації українців та іноземців з Китаю мають понести відповідальність.

«Я розумію, що у певної частини місцевих жителів виникла стурбованість. Ми знаємо, що дехто свідомо сіяв серед людей паніку, а потім підбурював до цього дикунства. Замовники та організатори цього понесуть відповідальність», — запевнив президент.

Нагадаємо, літак з евакуйованими з китайського міста Ухань українцями та іноземцями зранку 20 лютого приземлився у Харкові. На борту перебували 45 українців та 27 іноземців, а також екіпаж та лікарі. Зазначається, що всі здорові та без симптомів коронавірусу.

Увечері 20 лютого їх привезли до медичного центру в селищі Нові Санжари на Полтавщині. Місцеві жителі увесь день блокували дорогу, аби не пропустити автобуси з евакуйованими, та вимагали не розміщувати їх у місцевому медзакладі. Утім, коли автобуси під'їхали. правоохоронці відтіснили їх та звільнили дорогу.

Проте не обійшлося без сутичок: агресивно налаштовані люди кидали каміння як в правоохоронців, так і в автобуси з евакуйованими українцями і іноземцями. Також один з чоловіків намагався наїхати на поліцейських автомобілем, а одному правоохоронців каменем проломили голову. Загалом постраждали 9 правоохоронців та один цивільний. Поліція порушила 5 кримінальних справ.

Поділитись: