Президент України Володимир Зеленський запропонував скасувати мажоритарну систему виборів та знизити прохідний бар'єр до Верховної Ради з 5% до 3%.

Про це заявив депутат від парламентської групи «Відродження» Віталій Хомутиннік після зустрічі голів фракцій з президентом Володимиром Зеленським.

«Президент запропонував змінити закон про вибори народних депутатів і внести декілька правок. Внести коротенький законопроект із декількома правками. Перша правка — скасувати мажоритарну систему. Друга — знизити бар’єр до 3 відсотків», — сказав депутат.

Голова фракції «Самопоміч» Олег Березюк зазначив, що вже на наступному засіданні парламент може ухвалити зміни до чинного закону про вибори до ВР.

«Можуть знизити бар'єр до 3 відсотків. З імперативним мандатом буде важче», — сказав Березюк.

Нині найбільше шансів здолати прохідний 5%-ий бар’єр на парламентських виборах мають партії «Слуга народу», «Опозиційна платформа — За життя», «Блок Петра Порошенка «Солідарність» та «Батьківщина» (результати спільного соцопитування центру «Соціальний моніторинг», Українського інституту соціальних досліджень ім.Яременка і Соціологічної групи «Рейтинг»). 

Дострокові парламентські вибори відбудуться в Україні орієнтовно 21 липня.

21 травня відбулася перша зустріч після заяви Зеленського про розпуск парламенту, яку він зробив під час інавгурації. Реанімаційний пакет реформ закликав президента Володимира Зеленського відмовитися від намірів розпустити парламент.

Поділитись: