Президент Володимир Зеленський зателефонував українці Анастасії Зінченко, яку відмовилися допустити до евакуації з китайського міста Ухань — епіцентру спалаху коронавірусу. Дівчина залишилася у Китаї через те, що на борт для евакуації відмовилися взяти її собаку.

« «Ми вас там не залишимо. Ми обов’язково знайдемо засоби й способи і вас повернемо», — запевнив президент.

Раніше у посольстві України в Китаї заявили, що Анастасія Зінченко не змогла евакуюватися з провінції Хубей разом зі своїм собакою через те, що влада КНР не надала такого дозволу. У диппредставництві запевнили, що хотіли допомогти українці повернутися додому й декілька разів зверталися до китайської влади з проханням дозволити їй виїхати разом із собакою. Українське посольство запевняє, що влада КНР погодила евакуацію українки без собаки, але вона відмовилася.

 Сама ж Зінченко звинуватила в ситуації посольство. Вона стверджує, що зібрала необхідні документи, але українські дипломати нікуди їх не передавали, але заявили їй, що китайська сторона не погодила вивіз тварини. 

Нагадаємо, літак з евакуйованими з китайського міста Ухань українцями та іноземцями зранку 20 лютого приземлився у Харкові. На борту перебували 45 українців та 27 іноземців, а також екіпаж та лікарі. Зазначається, що всі здорові та без симптомів коронавірусу.

Увечері 20 лютого їх привезли до медичного центру в селищі Нові Санжари на Полтавщині. Місцеві жителі увесь день блокували дорогу, аби не пропустити автобуси з евакуйованими, та вимагали не розміщувати їх у місцевому медзакладі. Утім, коли автобуси під'їхали. правоохоронці відтіснили їх та звільнили дорогу. Проте не обійшлося без сутичок: агресивно налаштовані люди кидали каміння як в правоохоронців, так і в автобуси з евакуйованими українцями і іноземцями. Також один з чоловіків намагався наїхати на поліцейських автомобілем, а одному правоохоронців каменем проломили голову. Загалом постраждали 9 правоохоронців та один цивільний. Поліція порушила дві кримінальні справи.

Поділитись: